Sağlık Bakanlığı mülakatsız 35 bin sağlık personeli alımı yapacak! İşte atama takvimi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığına alınacak 35 bin sağlık personeli alımı ile ilgili bir açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği 35 bin sağlık personeli atamasında atama takvimin başladığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği 35 bin sağlık personeli atamasında atama takvimin başladığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık alanında istihdam edilecek 35 personel alımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamasında, "Kılavuzu bu hafta ÖSYM’ye göndermek istiyoruz. Mülakat yok.

Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacak. 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli yeni çalışma arkadaşımız olacak."

Persenel Alım Duyurusu ve Alıncak Branşlar Resmi Gazetede Yayımlandı

Sağlık Bakanlığından:

1. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında 27.000 sözleşmeli personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alınacaktır. 

2. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

3. Adaylar tercihlerini 21 Şubat 2024 - 28 Şubat 2024 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. 

4. Sözleşmeli personel pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir. 

İşte Alınacak Pranşlar

Sağlık Bakanlığı Kadro Dağılımı Branşlar 35 Bin Atama 1

Sağlık Bakanlığı Kadro Dağılımı Branşlar 35 Bin Atama 2

Sağlık Bakanlığı Kadro Dağılımı Branşlar 35 Bin Atama 3

RESMİ GAZETE İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

"35 BİN YENİ İSTİHDAM GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAK"

Fahrettin koca şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Cumhurbaşkanımız müjdeyi verdi. 35 bin yeni çalışma arkadaşımız aramıza katılacak. Gerek mevcut sağlık hizmetlerinin etkin olarak sürdürülebilmesi açısından gerekse yeni açılan hastanelerimizin personel ihtiyacı açısından 35 bin yeni istihdam gücümüze güç katacak.

"MÜLAKAT YOK, ADAYLAR EŞİT KOŞULLARDA YARIŞACAK"

Takvim bugün itibarıyla başladı.

Personel alımı bugün imzalandı. Kılavuzu bu hafta ÖSYM’ye göndermek istiyoruz.

Bildiğiniz gibi alımlarda mülakat yok. Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacaklar.

"ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN"

15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak.

Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Zannediyorum bir hafta içinde yetiştirebileceğiz. Şimdiden hayırlı olsun."

Kaynak: Şehrivan Gazetesi