Vanspor Başkanı, Futbolcuların 'Paramızı Alamıyoruz' İddialarına Cevap Verdi

Vansporlu futbolcuların söz verilmesine rağmen paralarının ödenmediğini iddialarına Kulüp Başkanı Feyat Kıyak cevap verdi.

işte Vansporlu Futbolcuların Ortak Basın Açıklaması:

'Bugün itibariyle alacaklarımız konusunda tarafımıza hiçbir ödeme yapılmamıştır. Mersin maçı öncesi ve sonrası soyunma odasında “SALI GÜNÜ TÜM ÖDEMELERİNİZ YAPACAĞIZ” diyenlerin sözlerinde durmadığını sizlerin bilgisine sunarız.

Biz futbolcular olarak şampiyonluk yolundaki Van şehrinin tek profesyonel ve sahipsiz takımını gururla temsil ettiğimizi düşünüyoruz.

Takdir edersiniz ki bizlerde bu işten ekmek kazanıyoruz. Bugüne kadar bu takım zarar görmesin diye tüm fedakarlıkları yaptığımızın sizler canlı şahidisiniz.

Yaşanan bu olaylar karşısında TAHAMMÜLÜMÜZ kalmamıştır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen mücadele eden futbolcuların sıkıntılarını kamuoyu bilgisine sunuyoruz.' ifadeleri kullanıldı.

Başkan Kıyak'tan Futbolculara Cevap

Acn Turk Sigorta Vanspor başkanı Feyat Kıyak; Karacabey beraberliği sonrası  fubolcuların ortak bakın açıklaması hakkında konuştu.

Kıyak, 'Futbolcuların sezon sonuna kadar alacağı yok' dedi ve şunları ekledi:

'Şunu ben açık ve net bir şekilde dile getireyim benim futbolcu kardeşlerimin sözleşmelerine istinaden hem birinci taksit hem ikinci taksit sezon sonuna kadar sözleşmeler gereği bir iki futbolcu kardeşimiz hariç hiçbir futbolcu kardeşimizin Vanspor' dan bir alacağı yoktur.

Bu iki futbolcumuzun da totalde alacağı para 450, 500 bine yakın bir paradır. Hatta bir kaç futbolcumuzunda ihtiyaçlarından dolayı kendilerine fazladan para verip maç başı olarakda kendilerine ödeme yapmışızdır. Burak Kavlak ve Harun Kavaklıdere olsun bunların çoğunun da maçbaşı ücretleri ödenmiştir. Sezonun son 6,7 haftasının içerisindeyiz.

Bugün konuştuğumuz para sadece futbolcuların prim ödemeleri değil, bizler tesislerde günlük 50 kişiye bakıyoruz. Sadece tesislerin aylık maliyeti 2,5-3 milyon. Futbolcularımızın çoğu 17,20 yaş aralığında bizim gibi olgun düşünmeyebilirler. Ve bu futbolcu kardeşlerimde on gün öncesine kadar arkadaşlar, ey şehir kısıtlı imkanlar olmasına rağmen biz üstümüze düşeni yapıyoruz ve şu an şampiyonluğu hedeflemişiz.

Bir çağrıda bulundular ve bu çağrıda bana göre futbolcu kardeşlerimin ayıbı değil bu çağrıda sessiz kalan ve bir gün olsun bizleri aramayıp ne ihtiyacınız var, bir primi biz karşılayalım demiyen şehrin ticaret odasının ayıbıdır, borsanın ayıbıdır, siyasetçilerin ayıbıdır, iş adamlarının ayıbıdır.

Bugün Vanspor sadece Valisi ile Zahir Kandaşoğlu ile olacak iş değil. Şampiyonluğa odaklanmış, hedeflenmiş bir takım var. Şampiyon olmak kolay değil birliktelik ister, beraberlik ister, maddi güç ister, moral ister, yanındayız dedirtmek gerekiyor.

Malesef biz bunları yaşamıyoruz. O şehir sahipsiz." dedi.

Editör: Nihat Işık