Van’ın İki İlçesine Sanat Atölyesi Açıldı

Van'ın İpekyolu ve Edremit ilçelerinde çocuklara yönelik kültür sanat kurslarının verilip etkinliklerin yapılacağı  Kültür Sanat Atölyeleri açıldı.

7 ila 12 yaş arasındaki öğrencilerin okul dışındaki zamanlarını daha nitelikli değerlendirebilmeleri adına kurulan  atölyeler 8 derslikli bir kullanım alanından oluşuyor.

Sanat, müzik, resim, drama alanlarında çeşitli kursların verileceği Kültür Sanat Atölyesi, sabah saatlerinde okulda bulunan çocuklar öğleden sonra, öğleden sonra okulda bulunan çocukların ise sabah katılım gösterebilecekleri bir sistemle çalışıyor.

Van Kültür Sanat Atölyesi (5)

Valilik Sosyal Medye hesabından yapılan paylaşımda:

'Edremit ve İpekyolu İlçelerimize 2 Adet Resim, Müzik ve Drama Okulu Açıldı.

Valimiz Sn. Ozan Balcı, Edremit ve İpekyolu ilçelerimizde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurulan anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin eğitim göreceği 2 adet resim, müzik ve drama okulunun açılışını yaptı.

Öğrenci ve ailelerinin büyük ilgi gösterdiği okullarda incelemelerde bulunan Valimiz, müzik, görsel sanatlar, halk oyunları ve drama eğitimi gören çocukların sergilediği performansları izleyerek başarılar diledi.' ifadelerine yer veridi.

Van Kültür Sanat Atölyesi (1)

Van Kültür Sanat Atölyesi (2)

Van Kültür Sanat Atölyesi (4)

Editör: Nihat Işık