Van'ın Çınarları ile Eski Van Tadında Bir Gün Geçirdik

Türkmenoğlu Ailesinin ev sahipliğinde; sanattan-eğitime, bürokrasiden-spora.. Van’ın Çınarlarının buluştuğu programda Eski Van tadında bir gün geçirdik...

Van'ın İş İnsanları Kadri Türkmenoğlu, Kayhan Türkmenoğlu ve Yener Türkmenoğlu'nun ev sahipliğinde Van'ın Çınarlarından; Turgut Yergil, Şeref Koç, Şeref Şahin, Orhan Gür, Cengiz Çaldağ, Ezgül Akar, Cuma Elban, Alattin Onat, Sabahattin Çaldağ, Şahin Türkmenoğlu, Ümit Kayaçelebi, Mustafa Ezberci, İbrahim Ezberci, Abidin Kasapoğlu, Ömer Kırca, Ferruh Atakan, Nebi Önay, Ömer Türkmenoğlu, Nimetullah Arvas, Şükrü Kaya, Abdullah Çalım, İzzet Kütükoğlu ve Temel Kaptaner'in buluştuğu programda unutulmaz bir gün yaşandı.

'Van'ın Unutulmaz Hanımefendileri ile de Buluşma Yapılacak'

Programa Ev Sahipliği yapan İş İnsanı Kadir Türkmenoğlu amaçlarının, Van'ın geçmişinde önemli rol almış isimleri buluşturup bu önemli değerleri gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu belirtti. Bu yıl ikincisini düzenledikleri buluşmanın bir sonrakini de Van'ın geçmişinde önemli rol almış Sevim Kaptanoğlu, Süheyla Dabbağoğlu, Rezzan Bayram, Leyla Tanrıtanır ..vb Vanlı Hanımefendileri buluşturmak olduğunu belirtti.

'Eski Van Şehri Ayağı Kaldırılacak'

Programa Ev Sahipliği yapan İş İnsanı ve Van Eski Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu da; Van'ın böylesi anlamlı değerlerini bir araya getirmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ve gelenekleştirdikleri bu buluşmaların devam edeceğini belirtti. Ayrıca 'Eski Van Şehrinin Ayağı Kaldırılması' gerektiğini belirterek bu konuda yapılan çalışmalardan bahsetti.

Uzun süredir bir birilerini görmeyen isimler hasret giderip bol bol 'Eski Van' sohbeti yapıldı.

Programda solistliğini Murat Yaşar'ın yaptığı Van Oturma Gecesi Ekibi de birbirinden güzel Van Türküleri seslendirdi.

Bol bol hatıra fotoğrafların çekildiği programda misafirler bu anlamlı programı düzenleyenlere teşekkür ederek tekrar buluşmak dileğiyle ayrıldı.

Van'ın Önemli Simalarından Mustafa Ezberci ve Ali Laleci

Editör: Nihat Işık