Van’da Yıllardır Beklenen Kuyumcular Çarşı  Açılıyor!

Düğünlerde  'Altın Takı' geleneğinin oldukça yoğun olduğu Van'da bir Kuyumcular Çarşısı'nın olmaması büyük bir eksiklik.

Kuyumcular Çarşısını eksikliğinin yanısıra ketteki kuyumcuların büyük çoğunluğunun Cumhuriyet Caddesinde olması ve belli bir saatte kapatıldıktan sonra Cumhuriyet Caddesinin karanlığı gömülmesi de ayrı bir sorun. 

Akşamları saat 5-6’dan sonra kapalı kepenkler karşılıyor insanları. Cıvıl cıvıl olması gereken cadde adeta kapalı çarşıya dönüyor!

Mülk sahibi kuyumcular caddeyi terk edip kiraya gitmeye pek yanaşmıyor.

YILLARDIR İHTİYAÇ OLAN BİR ÇARŞI

Van’da pek çoğu Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan kuyumcu mağazalarının derli toplu ve bir yerde olmaması sık sık gündeme gelen konuların başında yer alıyor.

Vanlılar yıllardır kuyumcular çarşısı talep ederken, özellikle kuyumcuların bu talebi karşılık buldu. 

MÜJDE'yi GLA GENEL MÜDÜRÜ'nden GELDİ

Van’da yıllardır talep edilen kuyumcular çarşısı sonunda açılıyor. Dün akşam kentteki gazetecilerle bir araya gelerek Van Mall AVM ile ilgili bilgilendirmede bulunan GLA Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Tahir Çelik, AVM’nin alt katının kuyumcular çarşısı olacağını açıkladı.

Van Kuyumcular Çarşısı Açılıyor Işte Yeni Yeri

“BU TALEP DE KUYUMCULARDAN GELDİ”

Çelik, kuyumculardan bu talebin geldiğini dile getirerek, “En alt katta kuyumcular çarşısı yapıyoruz. Van’da şunu gördük, kuyum sektörü inanılmaz iyi. Ben hiçbir şehirde bu kadarını görmedim. Cumhuriyet Caddesi’ndeki bütün kuyumcular dolu. Alt kattaki mağazaları kuyumculara verelim dedik. Bu talep de kuyumculardan geldi” ifadelerini kullandı.

Van Mall Avm Alış Veriş (2)

Kaynak: Şehrivan Gazetesi