Van'daki İlçe Kaymakamları ve Belediyelerden Öğrencilere YKS Ücreti Müjdesi!

8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS'de, 8 Haziran'da Temel Yeterlilik Testi (TYT), 9 Haziran'da sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak.

Sınav başvuruları 1-26 Şubat tarihleri arasında yapılabilecek, her oturum için sınav ücreti ise 295 TL olarak belirlendi.

YKS ücretlerine yapılan zammın ardından Van'ın; Erciş, Saray, Çatak, Özalp, Muradiye, Başkale ve Gevaş İlçe Kaymakamlık ile Edremit, Çaldıran, Gürpınar  ve Bahçesaray Belediyelerinden öğrencilere YKS ücreti desteği müjdesi verdi.


 

Kaymakamlıklık ve Belediyelerden yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

Erciş Kaymakamlığı:
Erciş Kaymakamlığı, ilçede ikamet eden ve başvuru şartlarını sağlayan gençlerin YKS başvuru ücretlerini karşılayacak. 3294 sayılı kanun kapsamında destek verilecek olan öğrencilere başarılar dileriz.

Çatak Kaymakamlığı:
Çatak Kaymakamlığı, ilçede ikamet eden ve TYT-AYT sınavlarına girecek olan öğrencilerin sınav giriş ücretlerini karşılayacak. Müracaat için Çatak Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvuru yapılması gerekmektedir.

Saray Kaymakamlığı:
Saray Kaymakamlığı, ilçede ikamet eden ve TYT-AYT sınavlarına girecek olan öğrencilerin sınav giriş ücretlerini karşılayacak. 3294 Sayılı Kanun kapsamında destek verilecek olan öğrencilere başarılar dileriz.

Muradiye Çaldıran,  Başkale  ve Gevaş  Kaymakamlıkları da Müjde Verdi:

'Sevgili YKS öğrencileri, başarıya ulaşan yolda başvuru ücretleriniz bizden 3294 sayılı kanun kapsamında ilçemizde ikamet eden ve başvuru şartlarını sağlayan gençlerimizin YKS başvuru ücretlerini karşılıyoruz.  İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurabilirsiniz.'

Van Yks Ücreti Ücretsiz

Edremit Belediyesinden YKS Desteği Açıklaması

Edremit Belediyesinden bu yıl da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek olan Edremitli gençlere müjde geldi.

Geçtiğimiz yıl YKS’ye giren tüm öğrencilere kayıt ücreti desteği veren Edremit Belediyesi, bu yıl ilçede ikamet eden tüm gençlerin Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınav ücretlerini de karşılama kararı aldı.

08-09 Haziran 2024'de yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular 1-26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Hizmetlerinin büyük bölümünü gençlere yönelik yapan Edremit Belediyesi, ilçede ikamet eden ve kriterleri sağlayan lise son sınıf öğrencilerinin YKS sınav ücretlerini karşılayacak.
 

Çaldıran Belediysinden de YKS Desteği haberi

Çaldıran Yks Ücreti

Son YKS Müjdesi Desteği Bahçesaray ve Gürpınar Belediyeleri ile  Gevaş Kaymakamlığından

Gürpınar İlçe Belediye Başkanı Tanış sosyla medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

'Sevgili Gençler sizlere bir müjde vermek istiyorum.

İlçemiz genellinde YKS’ye girecek 12. Sınıf öğrencilerimizin sınav ücretlerini Gürpınar Belediyesi olarak biz karşılıyoruz.

Biz her zaman sizlerin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Siz yeter ki gayret edin...'

Van Yks Desteği Hangi Ilçe

Böylece Van'ın onbir ilçesinde (Özalp, Erciş, Çatak, Saray, Muradiye, Edremit, Çaldıran, Başkale, Gürpınar, Gevaş ve Bahçesaray) YKS sınavına girecek olan öğrencilerin (İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfına Kayıtlı Olan) sınav giriş ücretlerini kaymakamlık ve ilçe belediyeler ödeyecek.

YKS ücreti desteği vermeyen; İpekyolu ve Tuşba ilçe kaymakamlık ve  belediyeleri için öğrenciler için sosyal medyadan çağrı yapmaya başladı.

Editör: Haber Merkezi