Van Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı sonuçları açıklandı!

İşte asil ve yedek isim listesi...

Van Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek işçi alım sonuçları açıklandı. 1500 Tarım İşçisi alımı için noter huzurunda gerçekleşen kura çekimi Tarım TV Youtube hesabı üzerinden canlı olarak yayımlandı.

İşçi alım sürecine ilişkin tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar Bakanlık ve Personel Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

İşte Van Tarım ve Orman Bakanlığı alınacak işçi listesi…

VAN KALORİFERCİ ALIMI KURA SONUÇ LİSTESİ

Tarım Bakanlığı Van Işçisi Kurası Kazananlar Isim Listesi (1)

VAN TRAKTÖR ŞOFÖRÜ  ALIMI KURA SONUÇ LİSTESİ

Tarım Bakanlığı Van Işçisi Kurası Kazananlar Isim Listesi (2)

VAN LABORATUVAR TEMİZLİK İŞÇİSİ ALIMI KURA SONUÇ LİSTESİ

Tarım Bakanlığı Van Işçisi Kurası Kazananlar Isim Listesi (3)

VAN SIHHİ TESİSATÇI  ALIMI KURA SONUÇ LİSTESİ

Tarım Bakanlığı Van Işçisi Kurası Kazananlar Isim Listesi (4)

VAN BAHÇE İŞLERİ İŞÇİSİ  ALIMI KURA SONUÇ LİSTESİ

Tarım Bakanlığı Van Işçisi Kurası Kazananlar Isim Listesi (5)

BAŞVURU DUYURUSU

4857 sayılı İş Kanunu kapsamında işçi olarak Bakanlığımız taşra teşkilatına atanmaya hak kazanan asıl hak sahiplerinin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünce alınacak olup evrak teslim işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

Asıl adayların;

 1. Kimlik Kartı (Nüfus Cüzdanı) örneği
 2. 2 Adet fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan Biyometrik fotoğraf (50 mm X 60 mm))
 3. İkametgâh belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
 4. Adli Sicil Durum Belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
 5. Askerlik Durum Belgesi (barkodlu e-Devlet çıktısı geçerlidir)
 6. Başvurmuş olduğu açık iş pozisyonunu için gerekli olan Öğrenim Belgesi (diplomanın aslı veya Noter tasdikli sureti ya da barkodlu e-Devlet çıktısı)
 7. Özel şartlarda belirtilen ilanlar için istenen belge/belgeler ve/veya sertifika/sertifikalar ve/veya barkodlu SGK Hizmet Dökümü
 8. Beyan Formu (Bakanlığımız internet sayfasında temin edilebilir)
   
 9. Sağlık Raporu

  - Çalışmasına engel olacak akıl ve ruh sağlığı problemi olmadığını, görevini yapmasına engel hastalığının/engel durumunun bulunmadığını ve arazi şartlarında çalışabilir olduğunu gösteren tam teşekküllü Resmi sağlık hizmeti sunucusu kamu hastanelerinden alınmış sağlık kurulu raporu

  - Özel Şartlarda belirtilen sağlık problemlerinin olmadığı ibaresi

  - Özel şartlarda belirtilen ilanlarda istenen Psikoteknik belgesi

   (Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporu) ile birlikte;

07.03.2024-19.03.2024 tarihleri arasında (Cumartesi-Pazar günü evrak teslim işlemi yapılmayacaktır) (09:30-12:30/13:30-17:30 saatleri arasında)

en geç 19.03.2024 tarihi mesai saati sonuna kadar Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne Tarım ve Orman Bakanlığı Atatürk Konferans Salonundaki evrak teslim birimine (Adres: Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı, No: 161, 06800, Çankaya/ANKARA) müracaat edilerek, belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir.

Belge teslimi şahsen yapılacak olup posta, kargo, kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Resmi Vekâletname ile başvuru kabul edilecektir (Vekâletnamenin aslının ibraz edilmesi ve bir nüsha örneğinin teslim edilmesi gerekmektedir).

Teslim alınan belgeler Personel Genel Müdürlüğü nezdinde oluşturulan Ön İnceleme ve Kesinleştirme Kurulları tarafından incelendikten sonra atama işlemleri gerçekleştirilecektir. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup hak sahibi olarak yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. 

Asıl adaylardan başvurmayanlar ile başvuruda bulunduğu pozisyonda aranan şartları taşımaması sebebi ile ataması yapılmayanların yerlerine asıl adayın iş ilan kodunun sırasıyla birinci yedek adaydan başlamak üzere adaydan istenen evraklar talep edilecek, şartları taşıması halinde atama süreci başlatılacak olup birinci yedeğin de istenen şartları taşımaması durumunda sıralı yedeğe göre evraklar talep edilecektir.

Asıl adaylardan başvurmayanlar ile başvuruda bulunduğu pozisyonda aranan şartları taşımaması sebebi ile ataması yapılmayanların yerlerine asıl adayın iş ilan kodunun yedek adayları için yapılacak duyuru Bakanlığımız (https://www.tarimorman.gov.tr) ve Personel Genel Müdürlüğü (https://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM) internet sitesinden ayrıca ilan edilecektir.

İlan, kura neticesinde yerleşmeye hak kazananlar için tebligat niteliğinde olup hak sahiplerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlanen duyurulur.

BEYAN FORMU

https://www.tarimorman.gov.tr/PERGEM/Menu/79/Isci-Beyan-Formu

Kaynak: Şehrivan Gazetesi