Van dahil 15 ilde eş zamanlı terör operasyon!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya öncülüğünde yurt içinde terör operasyonlarına devam ediyor. Bakan Ali Yerlikaya, Van dahil 15 ilde terör örgütüne yönelik düzenlenen 'Bozdoğan-12' operasyonlarında 139 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

139 şüpheli yakalandı

Van dahil 15 ilde bölücü terör örgütüne yönelik eş zamanlı olarak 'BOZDAĞAN-12' operasyonlarında 139 şüphelinin yakalandı. Eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonun ayrıntılarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından açıkladı.

Bakan Ali Yerlikaya Açıkladı

Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz. Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde;

il emniyet müdürlüklerince Ardahan, Kırklareli, Batman, Şırnak, İzmir, Bursa, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Adana, Muş, Şanlıurfa ve Van’da düzenlenen 'Bozdoğan-12' operasyonlarında şüphelilerin; bölücü terör örgütü içerisinde geçmiş dönemlerde faaliyet yürüttükleri belirlendi.

Ruhsatsız silahlar ele geçirildi

Ayrıca örgütün gençlik yapılanması içerisinde faaliyette bulundukları, kırsal alanda görüntülerinin tespit edildiği, sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, nevruz etkinliklerinde güvenlik güçlerine, kamu araç ve binalarına saldırı eylemleri planladıkları, nevruz mitingi sonrası dağılımlar esnasında terör örgütü lehine slogan attıkları ve 21 Mart tarihinde ve öncesinde eylem arayışı içerisinde oldukları tespit edildi.

Operasyonlar sonucu ruhsatsız tabancalara ve çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Editör: Nihat Işık