VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ALACAĞI 234 MEVSİMLİK İŞÇİNİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı birimlerde istihdam edilmek üzere alınacak olan 234 mevsimlik işçinin (5 ay 29 gün) kurası noter huzurunda çekildi.

Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan kura çekimine vatandaşlar da katıldı.

Personel alımlarında şeffaflık ve liyakat esaslarına göre hareket eden Van Büyükşehir Belediyesi, BELVAN Ulaşım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bünyesinde mevsimlik (5 ay 29 gün) olarak çalıştırılacak olan 234 işçi için Van Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında kura çekimi gerçekleştirdi.

8 farklı daire başkanlığı bünyesine alınacak olan işçiler için 15 kategoride çekilen kuralar Belediyenin resmi Youtube, Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarından da canlı olarak yayınlandı.

TOPLAM 3 Bin 114 KİŞİ BAŞVURDU

Toplam 3 bin 114 kişi ilana başvuru yaparken, başvurusu kabul edilen bin 607 kişi kuraya dahil oldu. 12 adet kadro pozisyonuna talep edilen sayı kadarı veya aşağısında başvuru yapıldığı için noter kurasına dahil edilmeden alınırken,

Gevaş ilçesi Beko Loder Operatörü, Özalp ilçesi Ekskavatör Operatörü, Çaldıran ilçesi Kamyon Şoförü, Bahçesaray ilçesi Loder Operatörü ve Çatak ilçesi Loder Operatörü için kriterleri taşıyan başvuru yapılmadığı için ise alım yapılmadı.

Kura çekiminin hayırlı olmasını dileyen Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin, her zaman olduğu gibi kuraların tamamen şeffaf bir şekilde, kameralar önünde ve noter huzurunda gerçekleştiğini söyledi. 

Van 1. Noteri tarafından gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren kura sonucunda isimleri çıkan adayların listesi ise Van Büyükşehir Belediyesi Resmi internet sitesinden duyuruldu.

234 ADET BELİRLİ SÜRELİ İŞ SÖZLEŞMESİ KAPSAMINDA GEÇİCİ İŞÇİ ALIMI NOTER KURA SONUÇ LİSTESİ

Van Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELVAN ULAŞIM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. bünyesinde çalıştırılmak üzere toplamda 234 adet Belirli Süreli İş Sözleşmesi kapsamında geçici işçi alımı başvuruları 29/05/2023-31/05/2023 tarihleri arasında https://kariyer.van.bel.tr adresi üzerinden yapılmıştır.

Başvuru tarihlerinde toplamda 3.114 adet başvuru gerçekleştirilmiş olup, yapılan başvurular arasından 1.507 adet başvuru ilanda aranan kriterlere haiz olmadığı gerekçesiyle kabul edilmemiştir.

Aşağıda isimleri belirtilen kişiler 06.06.2023 tarihinde noter huzurunda kura ile belirlenmiş olup, ilgili noter kurası Kurumumuz sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmıştır.

[ads1

Listede isimleri belirtilen başvuru sahiplerinin 12.06.2023 Pazartesi günü aşağıda belirtilen belgelerini hazırlayarak dosya halinde Van Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet binasında bulunan BELVAN Ulaşım Sanayi Ticaret Limited Şirketi ofisine elden teslim etmeleri gerekmektedir


İSTENİLEN GEREKLİ BELGELER


1-KİMLİK FOTOKOPİSİ


2-ADLİ SİCİL BELGESİ (E-DEVLET ÇIKTISI-GÜNCEL TARİHLİ OLACAK)


3-ÖĞRENİM DURUM BELGESİ (E-DEVLET ÇIKTISI-GÜNCEL TARİHLİ OLACAK VEYA DİPLOMA ÖRNEĞİ)


4-TARİHÇELİ YERLEŞİM YERİ BELGESİ (E-DEVLET ÇIKTISI-GÜNCEL TARİHLİ OLACAK)


5-DÖRT (4) ADET VESİKALIK FOTOĞRAF


6-BANKA HESAP BİLGİSİ (HALK BANKASI-VAN ŞUBESİ

7-NÜFUS AİLE KAYIT ÖRNEĞİ (E-DEVLET ÇIKTISI-GÜNCEL TARİHLİ OLACAK)


8-ASKERLİK DURUM BELGESİ (E-DEVLET ÇIKTISI-GÜNCEL TARİHLİ OLACAK)-ERKEKLER İÇİN


9-SAĞLIK RAPORU-GÜNCEL TARİHLİ (AİLE HEKİMLERDEN VEYA DİĞER SAĞLIK KURULUŞLARINDAN ALINABİLİR)

Editör: Nihat Işık