Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 'Refakatçi' Oteli Yapılıyor

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınlarına hizmet verecek 'refakatçi' oteli açılıyor. Açılması planlanan 'refakatçi' oteli, hasta yakınının en büyük problemi olan konaklama sorununa çare olacak.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastahanesi içinde yapılacak 'Refakatçi Oteli' için, Hastahanenin sosyal medye hesabından yapılan paylaşımda:

'Hastanemizde tedavi gören hasta refakatçilerine hizmet verecek olan “Refakatçi Oteli” yapımı için keşif ve planlama yapıldı.

Van Vali Yardımcısı Furkan DUMAN, Van BBB Genel Sekreteri Prof.Dr. Ali ÖZVAN, VASKI Genel Müdürü Cem Ülker KAPLAN, Van BBB İmar Daire Başkanı Seyfullah ŞAĞBAN, İl Sağlık Müdürü Vk. Uzm Dr Sevcan SAĞLAM ve Başhekimimiz Doç Dr Remzi SARIKAYA katıldı.' ifedelerine yer verildi.

Van Bölge Hastanesi Refkatçi Hastanesi (1)

Refakatçi Oteli ile ilgili:

'Çeşitli nedenlerle rahatsızlanan, başka şehirlerde ikamet eden hastalarımızın refakatçilerinin hastane bahçe ve koridorlarında yattıklarını görünce Refakatçi Otelinin ivedi olarak açılması kararını verdik.

Özellikle yoğun bakım ünitelerimizde yatan yakınlarını günlerce bekleyen refakatçilerin dinlenecekleri bir alanın oluşturulmasının hasta yakınlarının moralini yükselteceğini ve farklı yerlerde perişan halde yatmalarının önüne geçeceğini düşündük.' ifadelerine yer verildi.

Refakatçi Otelinin kar amaçlı açılmadığı belirteerek, amaçlarının hasta refakatçilerinin mağduriyetlerini gidermek olduğu kaydedildi.

Van Bölge Hastanesi Refkatçi Hastanesi (4)

Van Bölge Hastanesi Refkatçi Hastanesi (2)

Editör: Nihat Işık