TÜBİTAK Çeşitli Branşlarda KPSS'siz 614 Personel Alacak

TÜBİTAK, 614 personel alacak.

Son başvuru tarihi 17 haziran 2022

TÜBİTAK yayınladığı ilanla 612 kamu personel alımı yapacağını duyurdu.

Hangi unvanda kaç personel alımı yapılıyor?

Başvuru tarihi ve detaylar sizin için haberimizde.

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) farklı pozisyonlara 612 personel alımı yapıyor.

TÜBİTAK yaptığı duyuru ile Savunma Sanayii Araştırma Ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) görevlendirmek üzere;

413 Araştırmacı,

15 Teknik ve Destek Personeli,

67 Teknisyen,

33 Usta

Kısmi Süreli 84 Aday Araştırmacı personel alımı gerçekleştirilecektir.

PROJE PERSONELİ (ARAŞTIRMACI) ALIMI

TÜBİTAK, Araştırmacı kadrosuyla Ankara ve Gebze illerinde görevlendirecek 413 personel alımı gerçekleştirecek.

Adaylar, TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM), TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü (RUTE), TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME), TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM), birimlerinde hizmet vereceklerdir.

KISMİ SÜRELİ PROJE PERSONELİ (ADAY ARAŞTIRMACI) ALIMI

TÜBİTAK Bünyesinde Görev Yapmak Üzere Kısmi Süreli Proje Personeli (Aday Araştırmacı) Alınacak. İşe alınacak personel sayısı 84 olup görev ili Ankara olacak.

PROJE PERSONELİ (USTA) ARANAN MEZUNİYET BÖLÜMLERİ

 • Meslek lisesi ve dengi okulların Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanını bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Makina Teknolojisi veya Metal Teknolojisi alanlarından birini bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Çevre Sağlığı Teknisyenliği alanını/bölümünü bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Ahşap Yapı Sistemleri, Yapı İç Mekan Dekorasyonu, Ahşap Doğrama Teknolojisi veya İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi alanlarından birini bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Makine, Makine Teknolojisi, Kalıp, Endüstriyel Kalıp, Torna ve Tesviye veya Endüstriyel Tasarım alanlarından birini bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi veya Motorlu Araçlar Teknolojisi alanlarından birini bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi veya Motorlu Araçlar Teknolojisi alanlarından birini bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Ahşap Yapı Sistemleri, Betonarme Demir Kalıp ve Çatıcılık, Yapı Sistemleri, Beton-Çimento ve Zemin Teknolojisi, Restorasyon, PVC Doğrama ve Montaj, Yapı Dekorasyonu, Duvarcılık, Yapı Yalıtımı, Yapı Yüzey Kaplama, Ahşap Doğrama ve Kaplama veya İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi alanlarından birini bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz veya Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi alanlarından birini bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri veya Radyo Televizyon alanlarından birini bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okulların Makine, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi alanlarından birini bitirmiş olmak.
 • Meslek lisesi ve dengi okul mezunu olmak.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Adaylar başvurularını 17 Mayıs - 9 Haziran 2022 tarihleri arasında TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.tubitak.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca adaylar, başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumun internet sayfasında (www.tubitak.gov.tr), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ve Türkiye İş Kurumunun internet sayfalarında yer almaktadır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık