Tarım Bakanlığı Bin 500 Tarım İşçisi Canlı Yayın Kura Çekimi Başladı!

Tarım Bakanlığının, bir çok ilde istihdam edeceği farklı branşlarda toplam bin 500 tarım işçisi için canlı yayın kura çekimi başladı...

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı kurası başladı. 1500 Tarım İşçisi alımı için noter huzurunda gerçekleşen kura çekimi Tarım Tv Youtube hesabı üzerinden takip edilebilecek.

Kura sonuçları ardından asıl ve yedek adaylar, Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü adresinden duyurulacak.

SINAVA TABİ TUTULMAYACAKLAR

İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayının dört katı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

TÜM BİLGİLENDİRMELER SİTE ÜZERİNDEN YAPILCAK

İşçi alım sürecine ilişkin tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar Bakanlık ve Personel Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

Kura sonucunda yerleştirmeye hak kazanıp ataması yapılanlardan, 15 gün içerisinde göreve başlamayanlar (doğum, hastalık veya mücbir sebeple göreve başlayamayacak durumda olanlar bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla hariç olmak üzere) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartlara haiz olanlardan atama yapılacak, yedek listede yer alıp ataması yapılmayanlar herhangi bir hak iddiasında bulunamayacak.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 1500 İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ CANLI YAYINI

Editör: Nihat Işık