Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Canlı Yayın Kura Çekimi İzle

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta? Sağlık Bakanlığı işçi alımı sonuçları ve canlı kura çekimi nereden görüntülenir? Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi canlı yayını izle.

Sağlık Bakanlığının alacağı 8 bin işçi alımı kurası bugün ve yarın yapılcak olup, canlı yayın kurasını sitemizden de canlı olarak izleyebilirsiniz.

İşte Kura Çekimine İlişkin Sağlık Bakanlığınca Yapılan Duyuru

02.04.2023 Tarihli Duyuru:

T.C. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca 8.000 sürekli işçi alımı için 23/02/2024 – 27/02/2024 tarihleri arasında  İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir.

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi 3-4 Nisan 2024 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde noter huzurunda canlı yayınlanarak gerçekleşecektir.

Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya katılımcı alınmayacaktır.

Kura sonuçları aynı gün saat 20:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr  internet adresinden ilan edilecektir.

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır.

3 Nisan 2024 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:30’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

4 Nisan 2024 (Perşembe) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:30’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)


 

İŞTE 2GÜN CANLI YAYIN KURASI

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi bugün yapılacak. Sağlık Bakanlığı işçi alımı sonuçları canlı yayında gerçekleştirilecek kura çekimiyle birlikte belli olacak. İlan edilen toplam kadro kadar yedek aday belirlenecek.

Başvuru şartlarını sağlamayan, yanlış-yanıltıcı bilgi veren adayların yerine yedek listeden adaylar davet edilecek. Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi ekranında ataması yapılan adayların adı, soyadı ve diğer bilgileri yer alacak.

Kura sonuçları ise yhgm.saglik.gov.tr adresinden asıl ve yedek aday listesi şeklinde duyurulacak. Başvuru yapan adayın eğitim durumu kuralarda herhangi bir öncelik teşkil etmeyecek.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İŞÇİ SAYISI

Sağlık Bakanlığı işçi alımında 8 bin asıl ve 8 bin yedek aday belirlenecek.

Kura çekiminde ilk olarak asıl adayların isimleri çekilecek.

Kura çekimi sona erdikten sonra 3.550 temizlik görevlisi, 3.250 güvenlik görevlisi, 84 arıza giderme elemanı, 127 servis destek elemanı, 144 elektrikçi, 143 tesisatçı, 64 boyacı, 600 klinik destek elemanı, 32 marangoz, 2 otomotiv mekanikçisi, 2 oto elektrikçi, 2 otomotiv kaportacısı ataması için hak kazanan adaylar belli olacak.

2024 SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURASI NE ZAMAN?


Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi bugün (3 Nisan) başlıyor. Kura çekimi işlemleri 3-4 Nisan tarihleri arasında tamamlanacak.

Kura saatine ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak kura çekimi işlemlerinin Çarşamba günü saat 10.00 itibariyle başlanması bekleniyor. Kura çekiminde ilk olarak 8 bin asıl ve 8 bin yedek aday belirlenecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ CANLI YAYIN NASIL İZLENİR?


Sağlık Bakanlığı, işçi ve personel alımı kura işlemleri, Bakanlığın YouTube hesabı üzerinden gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi belirlenen tarihlerde Bakanlığın resmi internet sayfasından veya YouTube hesabından takip edilebilecek. Kura çekimi tamamlandıktan sonra adaylar yhgm. saglik. gov.tr adresinden isim listelerini sorgulayabilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada “ Kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

KURADA ÖNCELİK OLMAYACAKAynı meslek için farklı öğrenim düzeyinden/bölümden (ortaöğretim/ön lisans/lisans) mezun olmak aday lehine kurada bir öncelik teşkil etmeyecektir.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen kadrolara noter kurası sonucu asıl aday olarak atanmaya hak kazananların atamaya esas belgeleri kontrol edilecektir.

Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.BELGELER ZAMANINDA TESLİM EDİLECEK


Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Noter kurası sonucu asıl olarak yerleştirme işlemi yapılanlardan, istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar/başvuru yapmayanlar; süresi içerisinde başvuru yapıp da başvuru şartlarını taşımayanlar; ataması yapılıp uygun görülen süre içerisinde göreve başlamayanlar/feragat edenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak
suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

Editör: Nihat Işık