Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde Vanlı imam izleyenleri mest etti

TRT 1 ekranlarının sevilen aksiyon ve tarihi dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizinin 10. bölümünde konuk oyuncu olarak yer alan Vanlı imam Muhsin Kara’nın sela okuması dinleyenleri mest etti.

Suudi Arabistan’da düzenlenen ezan yarışmasında birinci seçilen Vanlı imam Muhsin Kara, başrollerini Uğur Güneş, Dilin Döğer ve Mehmet Ali Nuroğlu’nun paylaştığı Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Muhsin Kara’yı tebrik eden Vanlı sosyal medya kullanıcıları, “Pazartesi günleri ekrana gelen Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinde Vanlı bir ismin konuk oyuncu olarak yer alması gurur vericidir. Vanlı imam Muhsin Kara tarafından okunan sela hepimizi mest etti. Başarılarının devamını dileriz” dediler.

Vanlı imam Muhsin Kara ise yaptığı açıklamada, “Dilimiz döndüğünce, Selahattin Eyyubi dizisine bir şeyler katmaya gayret ettik. Mevlâ te’sirini halk eylesin” dedi.

MUHSİN KARA KİMDİR?

Mahsin Kara, 1990 yılında Van’ın Erciş ilçesinde dünyaya geldi.

İlk ve orta öğreniminin ardından İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Bir dönem Sivas’ın Şarkışla ilçesinde görev alan imam Muhsin Kara daha önce de Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait Tasavvuf Musikisi Korosu’nda solist olarak çalışmıştı.

Türkiye’nin yanı sıra Mısır’da da eğitimler alan Muhsin Kara bir süre önce TRT 1’de yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na katılmıştı.

Kaynak: Van Sesi / Vanda Haber