Kırılan Rekoru Van Valisi Duyurdu!

Van Valisi Ozan Balcı, Van'da Mart ayı boyunca gerçekleşen yoğun yağışlarla birlikte 1990 yılından beri süregelen Mart ayı rekor yağış miktarının kırıldığını duyurdu. Balcı, daha önce 2003 yılında 83.4 mm olarak kaydedilen yağış miktarının, bu yılın Mart ayının henüz 24. gününde 87.3 mm'ye ulaştığını belirtti.

Vali Balcı, bu yoğun yağışların Van'ın doğasına, çiftçilerin ve üreticilerin yaşamına büyük katkı sağlayacağını vurgulayarak şu açıklamayı yaptı:

'Kıymetli Vanlı Hemşehrilerim, İlimizde yağan yağışlar ile 1990 yılından bu yana Mart ayı rekor yağış miktarı kırılmıştır. Daha önce 2003 yılının Mart ayında 83.4 mm. olarak kaydedilen yağışlar, bu yıl henüz Mart'ın 24. gününde 87.3 mm.'ye ulaşmıştır.

Van'ın doğasına tabiatına, kurduna kuşuna, börtüye böceğe, florasına faunasına, nehirlerine göllerine, en önemlisi de çiftçilerimizin, üreticilerimizin hayatına ve yaşamına büyük katkı sağlayacak bu yağışların hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bizler, bu yağışları rahmet ve bereket olarak nitelendiriyoruz. Çünkü su, hayattır. Nesillerin devam etmesini, bolluğu ve bereketi getirir. Van'da yağan yağışların da Vanlı hemşehrilerimize, çiftçilerimize bolluk, bereket ve afiyet getirmesini temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.' ifadelerine yer verdi.

Van Valisi Basın Açıklaması

Editör: Nihat Işık