Devlet Bahçeli’den YSK’nın Van Kararına Tepki!

Milliyetçi Hareket Partisi( MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bahçeli mesajında YSK’nın Zeydan kararına tepki göstererek “Mazbatasının verilmesi baştan ayağa skandaldır ve yanlıştır” Dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Van'da DEM Parti adayına mazbata verilmesi kararına sert tepki gösterdi; “Bu kararın millet iradesine saygı olduğunu ileri sürmek ahmaklıktır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli mesajında, "Van’da hukuki bir meseleyi çarpıtıp sokakları savaş alanına çevirenler esasen demokrasi celladı, devlet ve millet muarızıdır. Hukuken seçime girmesi baştan yanlış olan ve bölücü terör örgütü PKK’ya övgüler düzdüğü bilinen bir şahsa belediye başkanlığı mazbatasının verilmesi de baştan ayağa skandaldır ve yanlıştır.

Bunun millet iradesine saygı olduğunu ileri sürmek ise ahmaklık ve aldatmadır. Çünkü Türk milletinin muazzez iradesi her türlü bölücüye, bölünmeye, teröre ve teröriste sonuna kadar karşıdır ve karşı duracaktır." İfadelerini kullandı.

“PKK’YLA YOL YÜRÜYENLER İLK VİRAJDA DEVRİLECEK”


Bahçeli mesajında PKK’yla yol yürüyenlerin devrileceğini söyleyerek, “İnanıyorum ki, Türk ve Türkiye Yüzyılı da Türk milletine, gelecek nesillere zamanlar üstü bayram lezzeti yaşatacaktır.

Bu lezzete zehir katmanın arayış ve amacında olanların mevzi kazanımlarla şımarmaya başlaması, içine gömüldükleri yılgınlığı mal bulmuş mağribi gibi çılgınlıkla telafi çabaları siyasi şuursuzluktan daha çok Türkiye’nin ve dünyanın gidişatını okumayan miyop bakıştan ve vizyon fukaralığından kaynaklanmaktadır. Hiçbir umut, ufuk ve parlak bir gelecek sunmadan, emperyalizmin suflesi ve PKK ittifakıyla yol yürüyenlerin ilk virajda devrilecekleri kesindir.” İfadelerine yer verdi.

Mhp Van Kararı Aciklama

Kaynak: EnSon Haber