Dev Yatırım Şirketi Van'ı Tercih Etti!

Kuyaş Yatırım Van ili sınırları içinde hidroelektrik santrali satın almak için sözleşme imzaladı.

Kuyaş Yatırım A.Ş. (KUYAS) tarafından 9 Şubat 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde yurt içi yatırım hakkında açıklama yapıldı.

Kuyaş Yatırım (KUYAS) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yapılan açıklamada yeni yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

KUYAS’ın KAP’a yaptığı bildirime göre Van ili sınırları içinde bulunan 2023 yılında kurulmuş hali hazırda devreye alınmış üniteleri ile elektrik üretimine başlamış olan, 4,11 MW kurulu gücü olan, 10 MW kadar artırabilme altyapısına sahip elektrik santralinin KUYAS tarafından satın alınması için çalışmalara başlandı.

Söz konusu yatırım kapsamında satıcı şirket ile “Gizlilik sözleşmesi” ve  “Opsiyonlu Kurulu Hidroelektrik Santrali Satış Vaadi Sözleşmesi” imzalandı ve sözleşme çerçevesinde devam eden teknik ve mali değerlemeler tamamlandıktan sonra satın alma işlemleri ile ilgili nihai açıklama yapılacağı ayrıca vurgulandı.

Kuyaş Van Yatırım

KUYAŞ'ın Açıklaması

KUYAŞ’ın KAP üzerinden yaptığı yatırıma ilişkin açıklamanın tam metni şöyle:

“Van ili  sınırları içinde bulunan 2023 yılında kurulmuş hali hazırda devreye alınmış üniteleri ile elektrik üretimine başlamış olan,  4,11 mw kurulu gücü olan, 10 mw kadar arttırabilme altyapısına sahip elektrik santralinin şirketimiz tarafından satın alınması için satıcı şirket ile “Gizlilik sözleşmesi” ve  “Opsiyonlu Kurulu Hidroelektrik Santrali Satış Vaadi Sözleşmesi” imzalanmıştır.

Sözleşme çerçevesinde devam eden teknik ve mali değerlemeler tamamlandıktan sonra satınalma işlemleri ile ilgili nihai açıklama yapılacaktır.”

Kuyas Kurulus

KUYAŞ GAYRIMENKUL NE YAPAR?

Kuyumcukent Gayrımenkul Yatırımları A.Ş. KUYUMCUKENT GAYRIMENKUL YATIRIMLARI ANONİM ŞİRKETİ, Türkiye merkezli bir gayrimenkul yatırım şirketidir. Şirket, ofis parklara yatırım yapmaktadır.

Kuyaş; sektör mensuplarının, kuyumculuk sektörünün alt yapısını iyileştirmek, geliştirmek, insan sağlığını göz ardı etmeden takı imalatı üretim alanları oluşturmak düşüncesinden hareketle; 1988 yılında Sınırlı Sorumlu İstanbul Kuyumcu Sanatkarları Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi kurumsalıyla çalışmalarına başlamıştır.

Sektörün önde gelen inşaat şirketlerinden biri olan KUYAŞ / Kuyaş Yatırım A.Ş. Türkiye’nin %100’ü halka açık ilk gayrimenkul şirketi olma özelliği taşımaktadır. Çeyrek asırdır olduğu gibi bugün de sağlam ve fonksiyonel yapılar inşa etmekte ve sektörün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır. KUYAŞ; ürettiği projelerle ülkesine değer katmaya, ekonomiye yön vermeye ve sınırsız vizyonuyla Türkiye’nin lider Gayrimenkul Yatırım Şirketi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

KUYAŞ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık