Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Projelerini Açıkladı

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, seçilmesi halinde Van’da hayata geçireceği projelerini tanıttı...

16 Şubat 2024 Cumartesi günü saat 13.00’de Van Uygulama Oteli’nde yapılan Proje Lansman Toplantısına partililer katıldı.

31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere sayılı günler kala Van'da seçim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Van'da AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayının Abdulahat Arvas olduğu açıklandı. Abdulahat Arvas, adaylığı açıklandığı günden bu yana vatandaşla bir araya gelmeye devam ederken, bugün düzenlenen proje lansman toplantısında projelerini açıkladı.

İşte Van’a vizyon katacak o projeler…

Evlenecek olan genç çiftlere 50 bin TL maddi destek.

Van Ak Parti Büyük Şehir Projeleri (1)

Edremit-İskele-Van YYÜ arası deniz ulaşımı seferleri yapılacak.

Van Ak Parti Büyük Şehir Projeleri (2)

Van’ın en önemli sorunları başında gelen trafik sorunu için 4 köprülü kavşak yapılacak. Van kent trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak 4 yeni köprülü kavşak projelerinin yanı sıra kent trafiğine katkı yapacak 250 km yeni yol ve yeni bulvarlar yapılacak.

Van Ak Parti Büyük Şehir Projeleri (4)

Üniversite öğrencilerine her ay 1000 TL eğitim ve 1000 TL ulaşım desteği verilecek.

Van Ak Parti Büyük Şehir Projeleri (3)

250 Km Yeni Yol ve Bulvarlar Açılacak

Van Ak Parti Büyük Şehir Projeleri (5)

Açıklanan projeler arasında en dikkat çeken bir diğer proje ise Tramvay projesi. Van’a değer katacak olan tramvay projesi Edremit-Van YYÜ arasında yapılacak.

Van Ak Parti Büyük Şehir Projeleri (7)

Abdulahat Arvas’ın projeleri arasında kırsal kesimler de unutulmadı. Açıklanan projeler arasında kırsal mahallelerde yol, su ve alt yapı sorunları çözülecek.

Van Ak Parti Büyük Şehir Projeleri (6)

Arvas’ın açıklanan projeleri arasında Tarım ve Hayvancılığın başkenti Van’da çiftçilerde unutulmazken 5 bin çiftçiye alım garantili üretim dönemi başlatılacak.

Van Ak Parti Büyük Şehir Projeleri (8)

Editör: Haber Merkezi