Ak Parti Van İlçe Adayları Tanıtttı

Uzun süredir ilçelerde kamuoyu yoklamaları, anket çalışmaları yapan ve bunu teşkilat ve genel merkez düzeyindeki görüşmeler ile birlikte değerlendiren AK Parti'de bugün aday tanıtım programı düzenlendi.

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken partiler sürecin en kritik çalışması olan aday belirleme çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Büyükşehir adaylarını açıklayıp çalışmalara başlayan AK Parti’de iki kez ertelenen ilçe belediye başkanları ile ilgili süreç geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray’ın tarih verip bugün itibariyle resmi tanıtımının yapılacağını açıkladığı AK Parti’nin Van’daki tüm ilçe adaylarının bugün ilan edildi.

AK Parti Edremit’ten İsmail Say ile devam kararı alıp aday gösterdi. Tuşba’da ise Salih Akman yerine Süleyman Oflas ismini tercih etti. Mevcut seçim kazanılmış ilçeler olan Çatak, Gürpınar ve Gevaş’ta ise yine mevcut belediye başkanları Abdurrahman Şeylan, Hayrullah Tanış ve Murat Sezer isimlerinin adaylığı kesinleşti.

Van Ak Parti Ilçe Belediye Başkanları Adayı Adayları Kimdir 2024 Yerel Seçim 4

Bazı ilçelerde değişiklik yapıldı

Çaldıran’da mevcut başkan Şefik Ensari’nin yerine eski belediye başkanı Ferman Yıldırım aday gösterildi. Bahçesaray’da ise AK Parti, mevcut belediye başkanı Meki Arvas'tan yana tercih kullanmadı.

İpekyolu'nda İsa Berge sürprizi!

AK Parti’nin bu dönem bir çıkış ve zafer aradığı İpekyolu’nda ise aday adaylığı başvurusu yapan isimlerden birisi olmayan ve ismi kulislerde çok konuşulan bir isim olan İsa Berge’den yana tercih kullanıldı. Halihazırda Van ESOB başkanlığı yapan ve bu görevi dışında birkaç görevi daha bulunan Berge, güçlü bir aday olarak İpekyolu Belediye başkanı olarak tercih edildi ve bugün ismi açıklanacak isimler arasında yer alıyor.

Erciş'e bakan düzeyinde aday bırakıldı

AK Parti’nin en büyük iki ilçesinden birisi olan Erciş’te de daha önce bakan yardımcılığı, milletvekilliği ve belediye başkanlığı yapan tecrübeli isim Fatih Çiftci aday gösterildi. Son günlerde adı kulislerde sıkça konuşulan Çiftci, en güçlü adaylardan birisi olarak Erciş adayı olarak ilan edilecek.

Van Uygulama Oteli'nde düzenlenen tanıtım programına, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk ve Kayhan Türkmenoğlu ile ilçe belediye başkan adayları ve kalabalık bir kitlenin katılması bekleniyor.

İşte Van Ak Parti İlçe Belediye Başkan Adayları

Van İpekyolu Merkez İlçe Adayı İsa Berge Kimdir?

Van Ak Parti Merkez Ipekyolu Belediye Başkan Adayı Isa Berge Kimdir

İsa Berge, 20 Aralık 1977 tarihinde Van’ın Çatak İlçesi’nde doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Van’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

2005 yılında Van Kantin İşletmecileri Derneği Başkanlığı yaptı. 2010 yılında Van Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanlığı’na seçildi ve halen bu görevine devam etmektedir.

2018 yılında Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanlığı’na seçildi ve bu görevine devam etmektedir.

7.02.2024 13:03 AK Parti’nin İpekyolu Belediye Başkan Adayı İsa Berge oldu,

Van Tuşba Ak Parti Tuşba İlçe Belediye Başkanı Adayı Süleyman Oflas Kimdir?

Van Ak Parti Merkez Tuşba Belediye Başkan Adayı Süleyan Oflas Kimdir

Süleyman Oflas, 09.11.1974 yılında Van'ın Tuşba ilçesinde doğdu. İnşaat Mühendisi olan Oflas, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler Fakültesinde İşletme Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yaptı.

İzmir, Ankara, Konya ve Van illerinde kendi alanında Mühendis, saha mühendisi ve şantiye şefliği görevlerinde bulundu.

2005 yılında ailesine ait şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulunan Oflas, 2018 yılında yapılan AK Parti 6. Olağan İl kongresinde yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

İl başkan yardımcısı olarak Çevre Şehir ve Kültür işlerinden sorumlu başkan, Muradiye ve Tuşba İlçe Koordinatörü görevlerinden bulundu.

Son olarak 2020 yılında yapılan 7. Olağan il kongresinde yeniden yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Evli 2 çocuk babasıdır.

Van Ak Parti Edremit İlçe  Belediye Başkanı Adayı İsmail Say Kimdir?

Van Ak Parti Merkez Ilçe Edremit Belediye Başkan Adayı Ismail Say Kimdir

İsmail Say, 1976 yılında Van'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Van'da tamamladı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak 1999 yılında Serbest Avukatlık görevine başladı.

Mobilya ve İnşaat sektörlerinde ticari hayatını sürdürmekte olan Say, Hukukçular Derneği Van Temsilciliği, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Van Şube Başkanlığı(2012-2015) Halen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sektör Hizmet Sektör Kurulu Üyesidir. Say, evli olup 4 çocuk babasıdır.

İsmail Say, 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Van Edremit Belediye Başkan Adayı oldu.

Van Erciş Ak Parti  Belediye Başkanı Adayı Fatih Çiftçi Kimdir?

Van Erciş Ak Parti Adayı Fatih Çiftçi Kimdir

Fatih Çiftci 6 Temmuz 1971 yılında Van'ın Erciş ilçesinde dünyaya geldi. Çifti, Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü ön lisans ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

1997-2004 yılları arasında Cumhuriyet Savcılığı, 2004-2011 yılları arasında 2 dönem Erciş Belediye Başkanlığı yapmıştır. 

TBMM 24. Dönem Van milletvekilliği ve 4 Ocak 2016 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Fatih Çiftçi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Van Gevaş Ak Parti  İlçe Belediye Başkanı Adayı Murat Sezer Kimdir?

Van Ak Parti Ilçe Gevaş Belediye Başkan Adayı Murat Sezer Kimdir

Murat Sezer, 1987 tarihinde Gevaş İlçesi’nde doğdu.

İlk ve Orta öğretimimi Gevaş ilçesinde tamamladı. Lisan eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi ile Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünde tamamladı.

Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzmanı olarak işe başlayan Sezer, daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında Denetmen olarak göreve devam etti. 2016 Ekim ayından sonra Van Büyükşehir Belediyesinde teftiş kurulu başkanlığında müfettiş olarak göreve başladı.

idari Hakimlik ve Kaymakamlık kurslarında hukuk dersi de veren Sezer, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde müfettişlik görevi ile beraber kamu yönetimi ve uluslar arası ilişkiler bölümünde hukuk dersi vermektedir.

Murat Sezer, 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Van Gevaş Belediye Başkan Adayı oldu. AK Parti’nin Çatak İlçe Başkan adayı yeniden Abdurrahman Şeylan oldu. Şeylan, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde yüzde 54,08 oy alarak ilçenin belediye başkanı seçildi.

Van Gürpınar Ak Parti  İlçe Belediye Başkanı Adayı Hayrullah Tanış Kimdir?

Van Ak Parti Gürpınra Ilçe Belediye Başkan Adayı Hayrullah Tanış Kimdir

Hayrullah Tanış,1972 Gürpınar İlçesi'nde doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Van da tamamladı. 1991 yılında ticarete atılan Tanış, Tanışlar markası ile Gıda sektöründe Doğu Anadolu bölgesindeki tüm illere hizmet vermektedir.

2008-2013 yılları arasında AK Parti Gürpınar ilçe başkanlığı görevini üstlendi.

Tanış, evli olup 6 çocuk babasıdır. Hayrullah Tanış, 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Van Gürpınar Belediye Başkan Adayı oldu.

Van Muradiey Ak Parti  İlçe Belediye Başkanı Adayı Yıldırım Eyyübi Mehmetağaoğlu Kimdir?

Özgeçmiş: 1968 Muradiye Doğumlu, Eğitimci ve Yönetici Muradiye doğumlu,  İlk ve ortaöğrenim hayatını Muradiye'de tamamladıktan sonra 1989 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Eğitimine olan bağlılığını kanıtlamak adına 1991 yılında Ağrı'da öğretmenlik kariyerime başladı. İlk atamadan itibaren öğretmenlik alanında edindiği deneyimlerle birlikte, 1993 yılından itibaren Muradiye'de ki iki yıl boyunca öğretmen olarak görev aldı.

Meslek hayatındaki gelişme ve başarılarından dolayı, 2023 yılına kadar çeşitli liselerde müdür olarak görev yapma fırsatı buldu. Bu süreçte, eğitim ve yöneticilik alanındaki sorumluluklarında profesyonel bir yaklaşım sergileyerek, öğrencilerin ve öğretmenlerin eğitim kalitesine katkıda bulunma amacı güttü.

Özel yaşamına gelince, evli,  Aybüke ile Gökçe adında iki kız çocuğu babası. Aile ile birlikte güzel bir yaşam sürmekte. Eğitim sektöründeki deneyim ve birikimlerini ilçeye kazandırmak adına çalışmalarına devam ederken, aynı zamanda ailesi ile geçirdiği zamanın kıymetini biliyor. 

Van Ak Parti Ilçe Muradiye Belediye Başkan Yıldırım Ağaoğlu Yıldırım Kimdir

Van Başkale Ak Parti  İlçe Belediye Başkanı Adayı Lokman Ertuş Kimdir?

Van Ak Parti Ilçe Başkale Belediye Başkan Lokman Ertuş Kimdir

Lokman Ertuş, Van'ın Başkale ilçesi doğumludur. Lokman Ertuş, Ertoşi Aşiretine bağlı Şerefhan Aşiretinin lideri İskender Ertuş'un oğludur.

Lokman Ertuş, AK Parti Başkale Belediye Başkan Aday Adayıdır. Lokman Ertuş hakkında henüz biyografi bulunmuyor. Bilgiler bulununca haberimiz güncellenecektir. 

Van Özalp Ak Parti  İlçe Belediye Başkanı Adayı Atakan Gönülçeken Kimdir?

Van Ak Parti Ilçe Özalp Belediye Başkan Yıldırım Atakan Gönülçeken Kimdir

Akatan Gönülçeken hakkında henüz biyografi bulunmuyor. Bilgiler bulununca haberimiz güncellenecektir. 

Van Bahçesaray Ak Parti  İlçe Belediye Başkanı Adayı Nazif Orhan Kimdir?

Van Ak Parti Ilçe Bahçesarayl Belediye Başkan Yıldırım Remzi Orhan Kimdir

Remzi Orhan hakkında henüz biyografi bulunmuyor. Bilgiler bulununca haberimiz güncellenecektir. 

Van Saray Ak Parti  İlçe Belediye Başkanı Adayı Mehmet Çelebi Kimdir?

Mehmet Çelebi hakkında henüz fotoğraf ve biyografi bulunmuyor. Bilgiler bulununca haberimiz güncellenecektir. 

Van Ak Parti Ilçe Belediye Başkanları Adayı Adayları Kimdir 2024 Yerel Seçim 2

Editör: Haber Merkezi