DEM Parti Van'daki Bir İlçe Adayını Değiştirdi İki Yeni Aday Daha Açıklandı!

Van'da belediye eşbaşkanlarını belirlemek için ön seçime giden DEM Parti'de Gevaş adayı değişirken, Gürpınar ve Çaldıran adayları da açıklandı...

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti), Van'da büyükşehir ve ilçe belediye eşbaşkanları ile meclis üyelerini belirlemek için 13-14 Ocak’ta ön seçim gitmişti. 

Dem Parti Çaldıran Ilçe Adayı 2

DEM PARTİ GEVAŞ ADAYI DEĞİŞTİ

DEM Parti Gevaş Belediye Eş Başkanlığı için yaptığı ön seçimlerde ilk turda ve ikinci turda çıkan Bedrettin Dinçer’den alınarak ikinci gelen Ruknettin Hakan’a verildi.

Önseçimde Ruknettin Hakan 32, Bedrettin Dinçer ise 35 oy almıştı. İkinci turda Ruknettin Hakan 48 oy alırken Bedrettin Dinçer 90 oy alarak eş başkan adayı seçilmişti.

DEM PARTİ GÜRPINAR ADAYI AÇIKLANDI

Gürpınar ilçesinde yapılan seçimde Mehmet Tahir Ertaş 107 oy ile eş başkan olmaya hak kazanmıştı. Kadın aday ise komisyon tarafından Mukaddes Karakoç olarak belirlendi.

Mukaddes Karakoç 2018 yılında HDP’den Van 7. Sıra milletvekili adayı olmuştu.

ÇALDIRAN ADAYI BELLİ OLDU

Van'ın Çaldıran ilçesinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçimler için kadın eş başkan adayı Hatice Atabay Gündoğdu oldu.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) daha önce Çaldıran Belediye erkek eş başkan adayı ön seçimle Fettah Hasçelik olmuştu. Kadın eş başkan olarak Hatice Atabay Gündoğdu'yu belirledi.

Hatice Atabay Gündoğdu Kimdir?

Hatice Atabay Gündoğdu 1986 Çaldıran’ın Buğulukaynak (Kel) mahallesinde doğdu.

İlk ve orta eğitimimi Van’da tamamlayan Hatice Atabay Gündoğdu daha sonra Harran Üniversitesi Pazarlama bölümünü bitirdi, ardından Anadolu Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Çaldıran’da çeşitli mahallelerinde öğretmenlik yapan Hatice Atabay Gündoğdu evli ve iki çocuk annesi.

Dem Parti Çaldıran Ilçe Adayı

Kaynak: Van Ekspres