Gençlerin Doğu Ekspresi’yle yaptıkları seyahatleri sosyal medyadan paylaşmasıyla tren yolculuklarına ilgi arttı, iki hat daha açıldı, yenileri de yolda.

Van Gölü Ekspresi güzergahı gözde rotalardan.

Doğu Ekspresi ile gündeme geldi. Özellikle gençlerin sosyal medyapaylaşımlarıyla tren yolculuğu trend haline geldi. Turistlerin ve tur şirketlerinin gözde rotalarından bir diğeri ise Van Gölü Ekspresi güzergahı. Hatta önümüzdeki süreçte Doğu Ekspresi gibi "turistik" tren bu hat için de değerlendiriliyor.

Tren'de Yeni Rota Van Gölü Ekpresi

Van Gölü Ekspersi Bilet Fiyatları Ne Kadar? Kaç Saat Sürüyor?

Ankara'dan sonra Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Muş güzergahı üzerinden Bitlis'in Tatvan ilçesine gelen tren güzergahında, doğanın güzelliklerini gözler önüne seriliyor. Van Gölü Ekspresi bir seferini 24 saat 35 dakikada tamamlıyor. Tek yön pulman vagonlarda bilet fiyatı 58 lira.

Türkiye genelinde 6 ekspres bulunuyor. Doğu Ekspresi, Van Gölü Ekspresi, Boğaziçi Ekspresi, Göller Ekspresi, Toros Ekspresi ve Pamukkale Ekspresi.

Van Gölü Ekspresi Hakkında Merak Ettikleriniz

Son iki yıldır 4 kat artış görülen kültür turizminin en büyük destekçilerinden biri tren rotaları oldu. Türkiye'nin turizminde farklı bölge ve değerleri açığa çıkaran bu popüler rotaların çoğunda trenler tam dolulukla hizmet veriyor. Üstelik trenler, pek çok ulaşım türüne göre daha uygun fiyatlı seçenekler sunuyor.

Editör: Nihat Işık