Yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayınlandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yeni atama kararları Resmi Gazete ’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete ’de yayımlanan karara göre yeni atamalar şöyle:

ATAMA KARARLARI

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI

İstanbul Bölge Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Metin EROL atanmıştır.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

- Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne, Strateji Geliştirme Başkanı Ali Osman AKALAN,

- Strateji Geliştirme Başkanlığına Şeyda KUTSİ,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Yükseköğretim Kurulu Üyeliklerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/1 bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince;

- Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ,

- Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN,

- Prof. Dr. Burhaneddin SANDIKÇI,

- Prof. Dr. Erol ARCAKLIOĞLU, seçilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/5 bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci ve 7 nci maddeleri gereğince Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Arif BİLGİN atanmıştır.

YENİ REKTÖR ATAMALARI

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Naci ÇAĞLAR atanmıştır.

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Bülent ÇAKMAK atanmıştır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. İsmail BAKAN atanmıştır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Cem ZORLU atanmıştır.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mehmet KUL atanmıştır.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mümin ŞAHİN atanmıştır.

Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık