VASKİ Van'da zorunlu olarak uygulanan su kesintisi ile ilgili açıklama yaptı.

Van'da bin 500'lük ve 2 binlik su isale hatlarını tahrip ederek tarla sulaması yapan vatandaşlar nedeniyle arızanın giderilmesi için zorunlu su kesintisi uygulaması yapılmıştı.

Yaklaşık bir gündür devam eden su kesintisi, 24 Mayıs Pazartesi günü sabaha karşı saat 03:00 ile 25 Mayıs Salı günü sabaha karşı saat 03:00 saatleri arasında olacağı duyurmuştu.

VASKİ bugün (25.05.2021) öğlen saatlerinde sosyal medya hesabından aşağıdaki paylaşımı yaptı;

'24 Mayıs 2021 gece 03:00'da 8 ayrı noktada eş zamanlı olarak başlatılan bakım-onarım-arıza çalışmamız 24 saat içinde özverili çalışmalar sonucunda sabaha karşı bitirilmiştir.

Kademeli olarak kaynaktan sular verilmeye başlanmıştır. Depoların dolması ve suların şebeke hatlarına ulaşması zaman alacağından gününü ilerleyen saatlerinde vatandaşlarımız su alabilecektir.

Sabır ve anlayışınız için teşekkür eder, halkımıza saygıyla arz ederiz'

VASKİ'den Su Kesintisi Açıklaması

Konuya ilişkin VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan ise daha önce aşağıdaki açıklamayı yapmıştı;

'Van merkez ve bazı ilçelerin insani tüketim amaçlı su ihtiyacını karşılayan 1500 lük ve 2000 lik su isale hatlarımıza kırsal mahallerimizde, bazı vatandaşlarımızın hatlarımızı tahrip ederek tarla sulaması yaptığı tespit edilmiştir. Ayrıca hatlarımızın üzerinde meydana gelen bazı arızaların giderilmesi ve 15000 m3 lük merkez su depomuza yeni bir bağlantı girişi yapabilmek için her iki isale hattı da bugün sabah 03.00 da kaynaktan kapatılacaktır. 24 saatlik su kesintisi uygulanarak bahse konu kaçak bağlantılardan oluşan 7 büyük fiziki kayıp giderilecek ve depo bakımı yapılacaktır. Teknik tüm ekip ve ekipmanımız hazır olup arıza ve bağlantılar hızlı bir şekilde bitirilecektir.

Suyun en kıymetli olduğu bu dönemde, tarla sulaması yapmak için hatlarımıza hasar veren vatandaşlarımızın tamamı tespit edilmiş, konu ile ilgili kamu malına zarar vermek ve kaçak su kullanmaktan suç duyurusunda bulunulacaktır.'

&list=PL4WuPeKSUIKvI1lIPALWeO-Pi8RzshBkR">Van'daki Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık