Vansporlu Futbolcuların İddialarına Cevap Veren Kandaşoğlu: Tövbe Olsun...

Vansporlu futbolcuların önceki gün yaptığı basın açıklamasında, İş İnsanı Zahir Kanadoğlu'nu kastederek söz verilmesine rağmen paralarının ödenmediğini ifade etmelerine Kandaşoğlu sitemli bir cevap verdi...

İşte Kandaşoğlu'nu Kızdıran Futbolcuları O Basın Açıklaması:

'Bugün itibariyle alacaklarımız konusunda tarafımıza hiçbir ödeme yapılmamıştır. Mersin maçı öncesi ve sonrası soyunma odasında “SALI GÜNÜ TÜM ÖDEMELERİNİZ YAPACAĞIZ” diyenlerin sözlerinde durmadığını sizlerin bilgisine sunarız.

Biz futbolcular olarak şampiyonluk yolundaki Van şehrinin tek profesyonel ve sahipsiz takımını gururla temsil ettiğimizi düşünüyoruz.

Takdir edersiniz ki bizlerde bu işten ekmek kazanıyoruz. Bugüne kadar bu takım zarar görmesin diye tüm fedakarlıkları yaptığımızın sizler canlı şahidisiniz.

Yaşanan bu olaylar karşısında TAHAMMÜLÜMÜZ kalmamıştır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen mücadele eden futbolcuların sıkıntılarını kamuoyu bilgisine sunuyoruz.' ifadeleri kullanıldı.

İşte İş İnsanı Zahir Kandaşoğlu'nun Cevabı

Değerli Vanspor sevenleri ne yapalım? Allah'a kurban olayım şans mı kader mı bilinmiyor?

Yazıklar olsun!

Gerçekten bende bu açıklamaları görünce büyük bir şok yaşadım.

Şaşkınlık içerisinine girdim. Ben sabah 9’dan beri yüzlerce iş insanı ve yetkili mercileri aradım.

Dedim ki; Vanspor kulübünün kaç aydan beri çalışan personelinin içeride alcakları ve futbolcuların da içeride kalan 4 maçın pirimleri var. Bir seferde ödeyelim, önümüzdeki maçlara ter temiz çıksınlar, kafaları tam rahat olsun.

'Toplam Borç 5 Milyon'

Kulüp müdüründen pirim ve personel alcağı ile ilgili evrakları istedim ve derhal gönderdi .

Toplam 5 milyona yakın bir borç görünüyordu.

Bende birkaç değerli insana anlattım ve sağ olsun onlarda hemen benle birlikte devreye girdiler.

Bir firma sahibiyle görüştük o firma sahibi evrak ve bilgi istedi hemen gönderdim. Firma sahibi dediki ne gerekiyorsa yapacağız bizden haber bekleyin. Bende baktım ki bu para gelecek gibi hemen harekete geçtim ancak Allah’ım bu ne ? Kaderim ve şansım neden böyle oluyor ?

Bu ilin işleri rast gitmesin diye bu kadar arka planda kimler var ve ne gibi güçler varki bu ilin iyi giden işleri bir anda tam tersine dönüyor, alt üst oluyor Allahım?

Zahir Kandaşoğlu Vanspor Basın Açiklaması

'Bir İş İnsanı 90 Bin Dolar Verecekti'

Para gelecek diye bir iş insanını aradım ve dedim ki sen bana 90 bin dolar göndere bilir misin, dedi abi vallah 60 bin hazır var dedim 90 bin lazım tamam abi dedi bir adam gönder 60 bini alsın 30 bini de iftardan sonra getireyim, tamam dedim hemen kulüp müdürünü aradım bir kaç iş insanını da aradım.

Arkadaşlar bir tatlı alın gelin Vanspor tesislerine gidelim dedim, kulüp müdürü bana dediki başkanım bazı arkadaşlar evlerine gitti çok az kişiler kaldı bende müdüre dedim ki para getireceğim ancak 30 bin dolar eksik bir saat içinde gelecek geleyim maçtan önce tüm pirimleri ödeyeyim öyle yarın gidin.

Müdür dedi başkanım süper olur ben arabanın içinde eksik olan 30 bin doları beklerken bir baktım ki insanlar beni arıyor başkan sporcuların açıklamaları okundu mu?

'Sizin Van'da Bir Liranız Kaybolmaz'

Gerçekten tansiyonum sıfıra düştü müdürü ve bir hocayı çağırdım buyurun gelin, geldiler para poşetin içinde buyurun çekin telefonla çektiler onlarda gerçekten ne yapacaklarını ve ne diyeceğini şaşırdılar şok geçirdiler.

Dedim hocam böyle bir şey olmaz dünyanın hiçbir yerinde yok böyle bir şey pazar günü soyunma odasına girdim, arkadaşlar dedim sizlere söz veriyoruz sizin Van’da bir liranız kayıp olmaz, ceketimi satsam yine kayıp para olmayacak açık ve net.

Kayıt altına aldık buna rağmen bu gün bana bunu yaptılar.

'Bana Tövbe Olsun Bir Daha Vanspor'un İşin Karışmam'

Bana tövbe olsun bir daha Vansporun işine karışayım. Çünkü bu işin içinde yine bir bit oyunu var. Futbolcular bence kendi başlarını böyle bir açıklama yapmazlar.

Sözleşmelerini yapmışlar, haklarının çoğunu almışlar, pirim bir teşviktir asla alacak değildir. Bu şekilde açıklama yapmaya asla hakkıları yoktur.

Çıkıp maçta samimi bir şekilde ne gücü varsa kullanmak zorunda. Bakmayın bizim iyi niyetimiz ve duygusallığımıza, oynamayan ve samimiyetini ortaya koymayan kim varsa derhal gereken cezayı vermeli.

Bunu ilk takımın başındaki hoca yapmalıdır, yapmasa yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu gereğini yapmalı.

Bu ilin sonu hayır olsun...

Editör: Nihat Işık