Vanspor'dan Şike Açıklaması!

Vanspor’dan açıklama; Rakiplerimiz hile yoluyla maç kazanıyor!

TFF 2. Ligde mücadele eden Vanspor sezonun son haftasına girerken rakiplerinin hile yoluyla avantaj elde ettiğini ifade etti.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada,

“Vanspor Futbol Kulübü olarak, son zamanlarda yaşanan bazı maçlarda rakiplerimizin hile yoluyla avantaj sağladığını üzülerek gözlemliyoruz.

Özellikle Esenler Erok maçlarında yaşanan şüpheli durumlar, fair play ve sporun etik değerleriyle bağdaşmayan bir görüntü sergilemektedir.

Sporun temelinde rekabet ve dürüstlük yatar; bu değerlerin korunması, her takımın adil bir zeminde mücadele etme hakkını güvence altına alır. Maçların sonucunu etkileyen etik olmayan ve kollama eylemleri, sadece spora zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda insanlarımızın ülke futboluna olan güvenini de sarsar.” İfadeleri kullanıldı.

ŞAMPİYONLUK EMEK GEREKTİRİR

Açıklamanın devamında, “Bu nedenle, Vanspor FK olarak saha dışı olayların çok ön plana çıktığını, verilen hakem kararlarından da görmekteyiz. Sporun güzelliği ve heyecanı, adil bir rekabet ortamında yaşanır.

Tüm futbol camiasını, bu tür etik olmayan durumları önlemek ve sporun ruhunu korumak için birlikte çalışmaya çağırıyoruz.

Şampiyonluk ve başarı, emek ve adanmışlıkla elde edilir; ancak bu değerler kollamaya ve kollanmaya fırsat verilmeden hayata geçirilmelidir.

Şampiyonluk çok büyük emeklerle gelir, ama emek hırsızları olmazsa.” Denildi.

Editör: Nihat Işık