2 Kongrede de İstediğini Bulamayan Vanspor’da Yeni Bir Gelişme Yaşandı. Vanspor’a Aday Çıktı İşte Ayrıntılar;

Vanpor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgut LENK ve yönetimimi adına açılamada bulunan Sportif direktör Mesut ÇALIŞKAN aday olduğunu söyledi.

Vanspor'a Talip Var!

İşte Yapılan Açıklama;

“16 haziran 2021 tarihinde yapılan olağanüstü ikinci kongrede de başkan adayı çıkmaması, bugüne kadar ağır bir yükü üstlenen mevcut yönetimin de devam kararı almaması nedeni ile tekrar aday olmayacakları sonucu kulübün kayyuma devredilmesi ihtimalinin çok yüksekliği kamuoyuna maulumdur.

bu şartlar altında vanspor holding yönetim kurulu başkanımız sayın turgut lenk ve yönetimimiz olarak vanspor futbol kulübü yönetimini mevcut yönetimdeki arkadaşlarımızla karşılıklı anlaşarak mutabakata vararak devir almaya talip olduğumuzu kamuoyuna saygı ile duyururuz. bu kararı almamızda taraftarlarımızın, iş insanlarımızın, basın mensuplarımızın ve dostlarımızın sürekli ısrar ve baskıları etkili olmuştur.

bugüne kadar maddi manevi her türlü desteğini fedakarca sürdüren yönetim kurulu başkanımız sayın servet yenitürk başta olmak üzere tüm yönetim ekibine kendimiz ve vanlılar adına minnettarlığımızı ifade etmek isteriz.

allah nasip eder yönetimi devir alırsak kendileriyle her zaman birlik ve beraberlik içinde çalışacağımızın bilinmesini isteriz. vanspor holding olarak süper lig veya ptt 1. lig de bulunan bir takıma zaten bir anlaşma çabası içerisindeydik vanspor yönetimini devir alırsak ve çabalarımızı tek bir takım olması doğrultusunda sürdürmek amacımızdır. galatasaray, beşiktaş fenerbahçe, trabzonspor, başakşehir ve diğer süper lig ve birinci lig de olan kulüplerinde oyuncu transferi konusunda da girişimlerimiz ve bağlantılarımız devam etmektedir.

vanspor için değişmez hedefimiz ve iddaamız 2021-2022 sezonunda ptt 1. lige çıkmak devamında ise süper lige yükseltmektir. vanspor futbol kulübünün mevcut olan tüm resmi borçlarını aynen kabul ediyoruz. ayrıca alacaklı kim varsa hakkını hukunu vererek borçları  ödemeyi ve helalleşmeyi taahhüt ediyoruz.

başta sayın valimiz olmak üzere vanımızın milletvekilleri yerel yöneticilerimiz taraftarlarımız ve tüm van halkımızın bu girişimimize destek vereceklerine inancımız tamdır.

vanspor yönetimine kayyuma gitmesine gerek kalmadan mevcut yönetim kurulu başkanımız sayın servet yenitürk ve yönetimi ile karşılıklı olarak hiç kimseyi mağdur etmeden anlaşmak talip olduğumuzu bir kez daha tekrar ederek tüm kamu oyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla”

Kaynak: VanDahaber

Editör: Nihat Işık