Vanspor Teknik Direktörü Açıklamada Bulundu

Vanspor Futbol Kulübü (FK) Teknik Direktörü Ümit Bozkurt son dönemlerde yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu...

Yapıan Açıklamada;

Bay haftası sürecinde teknik heyet ve takımımızla yapmış olduğumuz İstişareler neticesinde 8 haftalk periyodun her maçına ayrı ayrı ve büyük bir titizlikle hazırlanmaya karar verdik.


Maç hazırlıkları hafta boyunca yapılıp bu hazırlıklar; oyun planları, fiziksel durum ve mental olarak güçlü bir hazırlık olarak gerçekleştirilir. Bu periyottaki ilk maçımız olan Yeni Mersin İdmanyurdu maçına oyun planı ve fiziksel olarak çok net hazırlıkla birlikte oyuncularımızın destek çağrısının sonuç vermemesine rağmen, futbolcularımız kendilerini takım için maça çok iyi hazırladılar.


Maç öncesi, bugüne kadar Vanspor'a ciddi katkıları bulunan ve şehirde güven duyulan kişilerin soyunma odasına destek amaçlı girme isteklerine, takıma mental destek olacağına inanarak teknik sorumlu olarak onay verdim.

Bu güven ve birlikteliği arkasına alan takımımızda maçı net bir skorla kazanmasını bildi. Son periodun 2.maçı olan Karacabey Belediye Spor maçı,hazırlığımızı maalesef kötü hava şartlarından dolayı antrenman sahamızı sadece bir antrenmanda kullanabildik ve maç için gerekli olan oyun planı çalışmamızı tam olarak gerçekleştiremedik.

'Futbolculara Verilen Sözlerin Yerine Getirilmemesi Mental Yorgunluğa Yol Açmış'


Bununla birlikte soyunma odasında takıma verilen net sözlerin hafta boyunca gerçekleştirilmemiş olmasında zaten zor süreçlerden geçen takımımızda bir kez daha güven kaybı yaşanmasına ve neticesinde de hayal kırıklığı ve mental yorgunluğa yol açmış, açıkcası benide takımın bu duruma düşürülmesi hem çaresiz bırakmış hem de çok üzmüştür.

Maalesef böylesine değerli bir maç öncesi yasanan bu olaylar haliyle maça tam hazırlık yapılmasına engel olmuş ve neticesinde iki puan kaybına yol açmıştır.

Bununla birlikte maça çok iyi hazırlanıp ciddi bir mücadele sergileyen Karacabey Belediye Spor'u da tebrik ederim.


Saygılarımla.

ÜMİT BOZKURT
VANSPOR FK TEKNİK DİREKTÖRÜ

Vanspor Kulüp Tenik Direktörü

Editör: Nihat Işık