Vanspor Başkanı ve As Başkan Yöneticiliği Devretti

Vanspor yönetim kurulunun bugün yaptığı toplantı sonucunda Kulüp Başkanımız Mehmet Avcı ve As başkanımız Akın Dinçer 20 Temmuz Tarihinde Yapılacak olağanüstü kongre tarihine kadar yönetim kurulunun görevlendirmesi ile görevlerini Yavuz Kuşan ve Yunus Emre Aykaç’a devrettiler.

İşte Vanspor Eski Başkanı Mehmet Avcı'nın Açıklaması:

'Van Valimiz Sayın Ozan Balcı ile Vanspor'un yeni sezon projeksiyonu ile ilgili dün akşam bir görüşme gerçekleştirdim.

Sayın Valimizin dile getirmiş olduğu beklenti ve önerileri neticesinde, 'şahsımın başkanlığında' yürüteceğim çalışmalarımda ortak bir paydada olmadığımız kanaatine vardım.


Vanspor bu şehrin en kıymetli markasıdır, her zaman başarıyı isteyen büyük bir taraftar kitlesi vardır. Bu kulübün yöneticisi olacak kişilerin aynı duyguda ve başarı hedefinde olması gerekir. Her zaman bu bilinç ve misyonla hareket ederek yalnızca kulübümüzün başarısı için çalıştım. Bunun dışında her hangi bir beklentiyi karşılamak veya başka bir göreve hizmet etmek niyetinde olmadığımı her açıklamamda dile getirdim.


Vanspor siyaset üstü bir kurumdur, halkımızın ortak duygusu ve heyecanıdır. Kulübümüzün başkanlığını yürütürken siyasi olarak hiç bir beklentim olmadığını kamuoyuna basın aracılığı ile net bir şekilde belirttim. Ancak bu durumun şehrimizin yerel aktörleri tarafından kabul edilmediğini üzülerek gördüm.

Bu durumu yönetim kurulumuz ile online olarak gerçekleştirdiğimiz resmi toplantımızda açıklığa kavuşturmuş bulunuyoruz.


Kulübümüzün her zaman başarıyı önceleyen yolunda önündeki engelin kaldırılmasına yönelik olarak, yönetim kurulumuz kararı gereği Başkanlık görevimi, yönetim kurulu üyemiz Sayın Yavuz Kuşan'a bugün itibariyle devrediyorum.

Kendisine bu süreçte almış olduğu sorumluluktan ve göstermiş olduğu cesaretten dolayı minnet duyuyorum. İhtiyaç hasıl olur ise detaylı açıklamayı önümüzdeki zamanda yapabileceğimi de belirtmek isterim.

Önümüzdeki dönemin herkes için hayırlı olmasını ümit ediyorum.


Başarılar diliyorum.
Mehmet Avci
22 Haziran 2022

Teknik Hoca'nın da İstifa Ettiği İddia Edildi

Ayrıca Vanspor Org. Haber Sitesi, Vanspor Kulüp Başkanı ve As Başkanının istifasından sonra Yeni Teknik Direktör Ercüment Coşkundere'nin de istifa ettiğini iddia etti.

Yapılan Haberde;

'Ercüment Coşkundere Görevinden istifa etti.

Vansporun yeni hocası Ercüment Coşkundere kulüp başkanı Mehmet Avcı’nın görevini bırakması sonucu kendisinin de istifa ettiğini belirtti' ifadelerine yer verildi.

Editör: Nihat Işık