VanMall AVM Açılıyor Ama...

Yıllardır Van'ın gündeminden düşmeyen ve açılışı yılan hikâyesine dönen Van Mall AVM, 22 Mart'ta açılış yapacağını duyurmuştu.

AVM'nin sosyal medya hesabında yapılan açıklamada:

'VANMALL AÇILIYOR 
Açılışı heyecanla beklenen Dünyaca Ünlü Markalar VANmallda.

Büyük açılış 22 Mart’da. Açılışa özel dev indirimler için beklemede kalın.'

Van Mall Avm Alış Veriş (1)

'VanMall AVM Açılıyor Ama'

Ancak Wan Haber Gazetesi açılışa ilişkin üzücü bir haber paylaştı.

Yapılan haberde şu bilgilere yer verildi:

'İnşa süresi ve açılma zamanı tartışma konusu olan VanMall AVM, 22 Mart 2024 günü kapılarını aralıyor.

Ancak AVM’nin eksi 2. katı ile restoran katında çalışmalar devam edeceğinden dolayı bu iki kat, açılıştan bir süre sonra hizmet vermeye başlayabilecek.

Van’ın en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesinde 10 yılı aşkın süredir inşası süren Van Mall AVM’nin inşaatı 2019 yılında tamamlandı.

Bir takım teknik aksaklıklar sebebiyle bir türlü açılamayan AVM, 22 Mart günü kapılarını Vanlılara aralıyor.

156 ayrı mağazanın hizmet vereceği AVM’nin, kuyumcuların hizmet vermesi için planlamalar yapılan  -2’nci katı, çeşitli tadilat çalışmalarından 1 ay kadar sonra açılacak.

Hizmet vermeye daha geç başlayacak olan diğer bir kat ise; restoran katı olacak. Misafirlere yemek hizmeti verilecek kat, AVM binasının çatısında sürmekte olan tadilatlar sebebiyle açılıştan bir süre sonra tam anlamıyla hizmete açılmış olacak.' ifadelerine yer verildi.

MAĞAZANIN WEB SİTESİNDEN

"Alışverişin Gülen Yüzü’ sloganıyla çok yakında hizmete açılacak olan VANmall, ziyaretçilerine her yönüyle rahat, keyifli ve kaliteli bir alışveriş sunma misyonu yol alıyor. 38.500  m² Kapalı alanı, 17.500 m² kiralanabilir alanı, ücretsiz otoparkı, kafeleri, restoranları, sinema salonları ve çocuklar için oyun alanlarıyla her gün 10.00 - 22.00 saatleri arasında ziyaretçileriyle buluşacak.

Van’ın en işlek caddesi olan Cumhuriyet caddesinde yer alan ve günün her saatinde yoğun ziyaretçi akınına uğrayan çarşının tam kalbinde yer alan VANmall  Modadan yeme içmeye, spordan teknolojiye kadar en fazla ürün seçeceğine sahip karma alışveriş merkezi olacak ve sıra dışı bir alışveriş deneyimi sunacak.

VANmall onlarca  ulusal ve uluslararası alternatif markayı çatısı altında toplayarak, güçlü marka karmasının yanında fark oluşturacak sınırsız eğlence birimleri ile de hizmet sunan bir alışveriş merkezi olma özelliği taşıyacak.

Alışverişin gülen yüzü VANmall çok yakında açılacak.

Van Mll Avm Malavam Vanmall

Editör: Nihat Işık