Merhaba!

Ben yıllardır Van'da sosyal medyada bir şeyleri yapmaya çalıştım ve azda olsa bir şeyler yaptığımı düşünüyorum. Van'ın bu güzel doğal yapısı, kültür, örfü ve adetlerini her zaman bağrıma basan bunu içinde yaşayan biriyim ve ne yazık ki görüyorum ki bu memleket yeterince gerek ulusal gerek uluslar arası anlamda tanıtılmıyor.

Ben bundan yola çıkarak bu kentin bir evladı olarak bazı sorumluluklar almak istedim ve Van halkının o güzel ağzından bu memleketi hem ulusal anlamda hemde uluslar arası anlamda temsil etmeye karar vererek bu işe atıldım. Zor ve bir o kadar sancılı bir süreç benim için başlamıştı. Ekipmanım yok ve her hangi bir gelirim olmadığı için gidip gündelik işler,çaycılık, komi ... vb. isler yaptım. Sırf ekipman toplaya bilmek için.bu işleri yaparken de aileme ola bildiğince destek olmaya çalıştım.

"Bir Çok Şeye Kulak Asmadım"

Bu yolda çalıştım didindim ve şuanda kullandığım kameramı ve mikrofonumu bir kısmını borç ederek nice zorluklarla aldım. İndim sahaya halka mikrofon uzattım kimi zaman esnafın "ajansınız gidin "demesine maruz kaldım. kimi zaman yoldan geçen çocukların "bu ne yapi biii Van'da youtuber" deyip alay etmesine kulak asmadan istikrarlı bir şekilde işime devam ettim.

Elimden geldikçe halkın kırmızı çizgilerine dikkat etim. herkesi can kulağı ile dinledim, bıkmadım usanmadım çalıştım. Siz emekçiler gibi ve sonunda kendimi Van halkına sevdirmeyi başardığımı düşünüyorum.

"Van Dışında Da Takip Ediliyorum"

Yeni projeler yeni işler başarmak için her zaman geniş olmaya çalıştım. Öylede olmaya devam edeceğim. Bu gün sadece Van'dan değil farklı bölgelerdeki insanlarından ilgisini üzerime çektiğim gibi başta Irak, Azerbaycan, İran ve Almanya gibi farklı ülkelerden de takip edilip yaptığım işlerin izlendiğini fark ettim.

Ama dönüp arkama baktığımda hiçbir zaman arkamda bir kurum bir kuruluş maddi olarak destekte bulunacak kimseyi göremedim.

Bu kadim kentin böyle sahipsiz olması beni derinden üzdüğü gibi o kadar uğraşmama rağmen ne bir sponsor ne bir finansman bulamam beni dahada hırslandırdı.

Röportaja ek olarak son 1 yıl içinde Van'a gelen ünlüler ile videolar çekmeye çalıştım. Van'a gelen hemen hemen her ünlü ile kontak kurup görüştüm. Röportaj yaptım. Bunlarla yetinmedim, sosyal deneyler çektim. Batıya bu medeniyeti ve ne kadar misafirperver, nasıl kapısını sonuna kadar açık olduğunu elimden geldikçe yaptığım projeler ile iletmeye çalıştım.

"Destek Bekliyorum"

Ben şuan daha iyi projeler yaparak Van'da yaptığım farkındalığı devam eriterek başardığım işlere daha iyilerini eklemek istiyorum. Bu bağlamda siz değerli Van halkından, esnaf, kurum ve kuruluşlardan, en önemlisi başta Van Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyelerinden de ellerinden ne geliyorsa o desteği bende bekliyorum.

Destek olmanızı rica ediyor beni kırmyacaginizi temenni ediyorum.

Sevgi ve saygılarım ile..

Doğan Alkış

İletişim:@dogan.alks
[email protected]

Editör: Nihat Işık