Vanlı Atlet Mahsun Değer İstanbul'dan Türkiye ikinciliği ile döndü.

Türkiye Atletizm Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan ve İstanbul Ataköy Atletizm Salonunda yapılan Gençler Salon Türkiye Şampiyonası'na katılan Van’lı atletizmci Mahsum Değer 3000 Metre U16 yaş kategorisinde Türkiye İkincisi oldu.

Türkiye Atletizm Federasyonunun 2019 faaliyet programında yer alan ve İstanbul Ataköy Atletizm Salonunda 48 ilden, 750 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen, Türkiye Gençler Salon Şampiyonasına katılan, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcusu Mahsum Değer 3000 metre U16 yaş kategorisinde zorlu rakiplerini geride bırakarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

İstanbul Ataköy Atletizm Salonunda yapılan U16 Türkiye Gençler Salon Şampiyonasına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Atletizm Federasyonu Yetkilileri, Milli Sporcular, Protokol Üyeleri ve birçok ilden katılan sporcu ve antrenörler izledi.

Türkiye Gençler Salon Şampiyonasında kazandıkları gümüş madalya ile ikincilik kürsüsüne çıktıklarını ve elde edilen dereceyle Mahsum Değer’in önemli başarılara imza atmaya devam ettiğini ifade eden, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Milli Atletizm antrenörlerinden Hüseyin Esen, “Sezonun ilk salon deneme yarışmaları bizim açımızdan önemli oldu. Yarışların genelinde iyi bir performans sergiledik ve sporcumuz da elinden geleni yaparak gümüş madalya kazandı. İlimiz adına gelecek vaad eden sporcularımız arasında bulunan Mahsum Değer, katıldığı yarışmalar sonucunda elde etmiş olduğu böylesi başarılı sonuçları ile Sayın Bakanımız Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve federasyon yetkilerimiz tarafından da takdir gördü ve başarı dilekleri aldı. Sporcularımızın her biri ile her gün özel olarak ilgilenip, antrenmanlarını da yakından takip ediyoruz. Sporcumuzun almış olduğu derece bizler için gerçekten çok sevindirici oldu. Umarız gelecekte daha başarılı dereceler elde ederek ilimizden daha çok bahsettireceğiz” dedi. 

[ads2]

Milli Atletizm Antrenörü Hüseyin Esen, İlimizde atletizm branşına vermiş olduğu desteklerden dolayı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.

Atletizm Van İl Temsilcisi Enver Acar ise; Türkiye Atletizm Federasyonumuz tarafından, Ülkemizin 48 ilinden 750 sporcumuzun katılımı ile gerçekleştirilen U16 Türkiye Gençler Salon Şampiyonasında ilimiz adına katılım sağlayarak ilimize Türkiye ikincilik madalyasını kazandıran sporcumuzu ve antrenörümüzü tebrik ediyorum. İlimizin son 4 yıl içerisinde atletizm branşındaki başarıları gerek federasyon yetkililerimiz gerekse ilimiz hakem ve antrenörleri tarafından büyük bir takdir topluyor.

Antrenörlerimizin disiplinli ve programlı çalışmaları, sporcularımızın gayret ve azimleri ile birleşince ortaya böylesi gurur verici başarılar çıkıyor. Bu başarılarımızın gerçekleşmesinde ve ilimizin atletizm branşındaki başarı çıtasının yükselmesinde bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen; Van Gençlik ve Spor İl Müdürümüz sayın Nevzat İnanç, başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise, Mahsum Değer’in Türkiye Atletizm Federasyonumuz tarafından İstanbul’da yapılan ve büyük bir önem arz eden U16 Türkiye Gençler Salon Şampiyonasında ilimiz adına kazanmış olduğu Türkiye İkinciliği derecesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu başarı bizim için çok önemli bir başarı olup; ilimiz adına farklı illerde yarışmalara katılan bütün sporcularımıza örnek teşkil edecektir.

Sporcularımızdan böyle güzel başarıların kazanıldığı haberlerini almak bizleri çok mutlu edip gururlandırıyor. Atletizmde çok istekli ve başarılı olan sporcularımızdan Mahsum Değer, bu yarıştan da başarı ile döndü. Ayrıca bu sporcumuz ilimiz ve ülkemiz adına gelecek vaad eden sporcularımız arasındadır.

Sporcumuzun kendisini ve bu başarıda emeği olan antrenörümüzü de yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Van'daki diğer haberler için TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık