Van'ın Turizm Master Planını Bakan Ersoy Açıkladı

Bir dizi programa katılmak üzere Van'a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Van Ferit Melen Havalimanında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Adem Şen, İl Emniyet Müdürü Murat Mutlu ve prokol üyeleri tarafından karşılandı.

İlk olarak valiliğe ziyaret gerçekleştiren ve burada Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Ersoy, Van Valiliği makamında protokol üyeleri ile bir süre görüştü.

Bakan Ersoy, daha sonra 'Van Turizm Master Planı Lansmanı' programa katıldı.

İşte Turizm Bakanın Açıklaması:

'Van'dayız. İlk olarak Valiliğimizi ziyaret ettik ardından tarihe ve insanlığın ortak kültürel varlığına biçim ve yön veren eşsiz bir coğrafyaya sahip olan Van'ımızın 'Turizm Master Planı'nın tanıtımını gerçekleştirdik.

Turizm noktasında ciddi bir potansiyeli beraberinde getiren Van'ın bu kadim geçmişini en doğru şekilde değerlendirerek şehrimize ve insanımıza en yüksek faydayı sunmanın gayreti içerisindeyiz.

Van Turizm Master Planı ile şehrimiz için artık detaylı bir turizm rotası çizilmiş durumda. Gastronomisinden kültür varlıklarına, doğal güzelliklerinden tarihî mirasına Van’ı Türkiye’nin en büyük kültür, sanat ve turizm markasının bir parçası olarak dünya vitrinine çıkaracağız.

#TürkiyeYüzyılı’nda Turizm Master Planları'mızın ilk örneklerini ortaya koyduğumuz Samsun ve Van gibi il il ülkemizin potansiyelini esere, hizmete, faydaya dönüştürmeyi sürdüreceğiz.

Van Turizm Master Planı’nın hazırlanmasında yoğun mesai ve emek harcayan aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkanlığı sorumluluğunu da omuzlamış olan Sayın Valimiz Ozan Balcı başta olmak üzere Kapadokya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hasan Ali Karasar ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hamdullah Şevli hocalarımıza, akademisyenlerimize ve sektör paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Kültür Turizm Bakanı Van Mastr Planı (4)

Editör: Nihat Işık