Van'ın Gönlünde Taht Kuran Emniyet Müdürüne Duygusal Veda

7'den 70'e Vanlıların gönlünde taht kuran Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın'ın Van'dan ayrılacak olması nedeni ile Vanspor maçını izlediği şehir stadında duygusal anlar yaşandı.

Van'a geldiği günden beri hep halkın içinde olan ve Vanlıları gönlünde taht kurup, 7'den 70'e herkes tarafından sevilen Van ile Emniyet Müdürü'nün Kayseri Emniyet Müdürü olarak atanmasından dolayı Van'dan ayrılacak olması Vanlıları çok üzdü.

Hafta sonu oynanan Vanspor - Ayfonmaçı sonrası, Vanspor taraftarları tarafından tezahüratlarla alkışlanan Van İl Emniyet Müdürü Vanspor Org'ye duygularını şu şekilde ifade etti:

'Bizim mesleğimiz nöbetli bir meslek. Biz her zaman böyle bir değişimi mecbur olarak yaşıyoruz. Bu şehrin insanlığından, bu şehrin misafirperverliğinden dolayı nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.

Bu şehrin insanlarını tanımaktan ve bu şehirde çalışmaktan onur ve gurur duydum. Bu şehrin insanlarının bize olan sevgileri bana her zaman güç verdi. Ben şunu söylüyorum, askerliğimi burada yaptım, daha sonra döndüm ama hemen hemen her rütbemde geldim. Ben bir fahri Vanlıyım artık.

Bundan sonra Vansor'un bütün maçlarını izlemeye devam edeceğim. Eğer yolunuz benim çalıştığım şehre düşerse sadece ve 'ben vanlyım' derse kapım sonuna kadar hepsine açıktır.

Ben tür Vanlılardan bize göstermiş olduğu misafirperveklikten, mertlikten, insani duygularından dolayı hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.

Ben hakkımı helal ediyorum. Vanlılar da varsa haklarını helal etsinler. Dualarını bizden esirgemesinler' ifadelerine yer verdi.

HABER VİDEOSU

#van #emniyetmüdürü #veda

Editör: Nihat Işık