Van'ın En Köklü Lisesinin Mezunları Buluşuyor

Van’ın en eski lisesi olarak bilinen 76 yıllık tarihi Atatürk Lisesi’nin mezunları 1 Haziran tarihinde bir araya gelecek.

Van Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği tarafından düzenlenecek olan mezunlar buluşması 1 Haziran’da Atatürk Lisesi bahçesinde gerçekleşecek.

76 yıllık Atatürk Lisesi’nin mezunları; ‘Van Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği’ tarafından organize edilen programla bir araya gelmeye hazırlanıyor. Sosyal medya üzerinden etkileşim halinde olan mezunların heyecanlı oldukları anlaşılıyor.

Yılmaz Hoca'nın Efsane Domatesli Ekmeği ve Limonatası İkram Edilecek

“Birlikte Güzeliz” sloganı ile mezunları, dönem arkadaşlarıyla yıllar sonra bir araya getirmeyi hedefleyen programda; nostaljik anılar üzerine sohbetler de yapılacak.

‘Atatürk Lisesi Mezunlar Buluşması’ etkinliği, 1 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 10.00’da Atatürk Lisesi Bahçesinde gerçekleşecek.

Tüm mezunların davet edildiği geleneksel mezunlar buluşmasında katılımcılara domatesli ekmek ve limonata ikram edilecek.

Deprem Sonra Aynı Yerine Yapıldı

Van’ın en köklü ve 1948 yılında eğitime başlayan Atatürk Lisesi, 2011 depreminde ağır hasar görerek yıkıldı. Gerek Atatürk Lisesi mezunları gerekse vatandaşlar tarafından aynı yerinde ve aynı isimle yapılması için bir çok dilekçe ve müracaat yapılarak aynı yerine yeniden yapıldı.

Van Atatürk Lisesi Mezunları Buluşuyor.jpg 243

VAN ATATÜRK LİSESİ MEZUNLARI DERNEK ÇATISI ALTINDA BULUŞTU

Van'ın köklü eğitim kurumlarından biri olan Atatürk Lisesi, 1948'den beri birçok başarılı bireyi mezun ederek ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmuştur. Şimdi ise bu prestijli okulun mezunları, Van Atatürk Lisesi Mezunları Derneği adı altında dayanışma ve iletişim ağını güçlendirmek için bir araya gelmişlerdir. Bu önemli girişimin fahri başkanlığına seçilen sevilen isim Ümit Kayaçelebi, derneğin gelecekte gerçekleştireceği değerli çalışmalar hakkında heyecan verici bilgiler verdi.

DERNEĞİN KURULUŞ AMACI

Van Atatürk Lisesi Mezunları Derneği'nin temel amacı, mezunlar arasında iletişimi güçlendirerek dayanışmayı sağlamak ve ortak projeler geliştirmektir. Bu doğrultuda dernek, mezunları bir araya getirerek eğitimi devam eden öğrencilere ve Van Atatürk Lisesi'ne katkı sunmayı hedeflemektedir.

Kurulan ağ sayesinde geçmişteki birliktelik ruhunu sürdürmek ve geleceğe taşımak amaçlanmaktadır.

Van Atatürk Lisesi Mezunları (1)

FAHRİ BAŞKAN ÜMİT KAYAÇELEBİ'NİN VİZYONU

Fahri başkan Ümit Kayaçelebi, Van Atatürk Lisesi'nin mirasını korumanın ve geleceğe aktarmanın öneminin altını çizerek, mezunların birbirleriyle iletişimini güçlendirerek ortak projeler geliştireceği bir platform oluşturma amacı taşıdıklarını belirtti.

Kayaçelebi, derneğin benzersiz bir dayanışma ve iş birliği imkanı yaratacağını vurguladı.

DERNEKTEN BEKLENEN ETKİNLİKLER VE FAALİYETLER

Dernek, mezunları bir araya getirecek etkinlikler, seminerler, kültürel ve sosyal projeler düzenlemeyi planlamakta.

Ayrıca, burs sağlama ve destek programları yoluyla ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımcı olma ve mezunların mesleki başarılarını destekleme, yeni mezunlara mentorluk yapma gibi faaliyetler de öngörmektedir.

VAN ATATÜRK LİSESİ DEĞERLERİNİ GELECEK NESİLLERE TAŞIMA MİSYONU

Ümit Kayaçelebi, Van Atatürk Lisesi mezunları arasında bir köprü vazifesi görecek derneğin, geçmiş ile bağlantı kurmanın yanı sıra geleceğin temsilcilerine rehberlik edeceğini ifade etmiştir.

Kayaçelebi'nin de içinde bulunduğu yönetim kurulu ve dernek mensupları, derneğin amacını ileriye taşımak için kararlılık göstermektedir.

YENİ YÖNETİM KURULU VE GENEL KURUL TOPLANTISI

2023 yılında yapılan ve kapsamlı çalışmaların ardından gerçekleştirilen genel kurul toplantısında, aralarında eğitimci Hakan Durgun Yönetim Kurulu başkanlığına seçilirken, Suvat Parin, Bilal Emre Yörük, Muhlis Ceylani, Mustafa Bilici, Cesim Yarız, Elvan Ocak, Harun Kutlu, Mesut Kancura, Nurcan Alpaslan, Kasım Alkan, Said Bayram, Semra Demir, İlhan Kaya Budak, Gökhan Oto ve Murat Yüksel'in de yer aldığı yeni yönetim kurulu seçildi.

Yönetim kurulu üyeleri arasında çok sayıda yetenekli ve Van Atatürk Lisesi'ne gönül vermiş kişiler yer alıyor.

Toplantı sırasında, katılımcılar duygusal anlar yaşayarak bu eğitim kurumuna hizmet eden ve mezun olanların hatıralarını canlı tutarak dernek için ortak dilek ve temennilerini paylaştı.

Van Atatürk Lisesi Mezunları (3)

Kaynak: Wan Haber/Van Postası/Van Sesi Gazetesi