Van Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl 5. si düzenlenen ‘Van’ın Enleri’ yarışmasında, 14 kategoride 140 adayın yarıştığı ve SMS oyları ile belirlenen ‘Van’ın Enleri’ belli oldu.

Van Devlet Tiyatrosunda bu akşam (08.10.2019) Saat :19:00 ’da yapılan ödül törenine katılım her yıl olduğu gibi oldukça yüksekti.

Van Devlet Tiyatrosunda gerçekleşen ödül törenine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başka Vekili Mehmet Emin Bilmez ve eşi Meral Bilmez, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve eşi Reyhan Karabağ, Edremit Belediye Başkanı İsmil Say, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, AK Parti İl Başkanı Kayahan Türkmenoğlu, CHP İl Başkanı Mehmet Kurukçu, bazı kamu kurum amirleri, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetliler katıldı.


Bu yıl; Ted Koleji, Ziraat Bankası, Öz Kara Mühendisi ve Zırhlıoğlu Marketler Ana Sponsorluğunda yapılan yarışmanın  en yüksek oy alan adaylar belli oldu.

Her yıl ilginin daha da arttığı 'Van'ın Enleri' yarışmasında, bu yıl Van'ın Enleri Sitesini yaklaşık 1.147.000 kişi ziyaret etti ve yaklaşık 117 bin kişi ise oy kullandı.

Bu yıl Özel Ödüle, başarılı bir çıkış yapan Vanspor Futbol Kulübü adına Vanspor FK Teknik Direktörü Hasan Erkin Şimşir'e verildi.

Ayırca yarışmayı düzenleyen Ekonomist Dergisinin Ömür Boyu Başarı Ödülü de Ziraat Bankası Bölge Başkanı Ercan Durmuş'a verildi.

Hakan Pütün ve Şilan Hacıyusufoğulları'nın sunuculuğunu yaptığı Van'ın Enleri Gecesine Konuk Sanatçı olarak katılan Metin Barlık ve Yusuf Sahik ise seslendirdikleri eserlerle geceye renk kattılar.

En Başarılı Genç Girişimci: Ufuk Saçan (Turizmci)

En Başarılı Kurum Yöneticisi: Meteoroloji 14. Bölge Müdürü Mehmet Elkatmış

Van’ın En Başarılı Yükselen Markası: MSY Yılmazlar Yapı

En Başarılı Cafe Restaurant: Göksel Tantuni

En Prestijli Marka : Chakless Restaurant ve Cafe

En Başarılı Meslek Odası: Hasan Özgökçe Tuşba Ziraat Odası Başkanı

En Başarılı Özel Öğretim ve Dil Kursları: Hürriyet Eğitim Kurumları

En Başarılı İş İnsanı: Servet Yenitürk

En Başarılı Özel Sektör Yöneticisi: Uğur İpek Van Yaşarlar Renault Bayii Genel Müdürü

En İyi Çıkış Yapan İsim: AA Foto Muhabiri Özkan Bilgin

Van Ekonomisine Katkı Sağlayan En Başarılı Kuruluş: Ajans Asya Fuarcılık (Süleyman Güler)

En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu: Van Dost Kapısı Derneği

En Başarılı Özel Eğitim Kurumu: Bilim Özel Eğitim Kursu

En Başarılı Sanayi Kuruluşu: Apex PVC Boruları

Editör: Nihat Işık