Van'daki Uçak Bileti Sorunu Twitter'da Gündem Oldu!

Van'daki uçak biletlerindeki fahiş fiyat ve yolcuların günler öncesinden uçak bileti bulamaması Twitter'de gündem oldu.

Kullanıcıların #vanuçamıyor Tag'ı ile başlattıkları çalışma, uçuk bileti sıkıntısı yaşayan Vanlılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Dakikalar içinde atılan binlerce Twit bir anda Van'daki uçak sefer sayılarının azlığı, uçak bileti fiyatlarındaki yüksek fiyat ..vb sorunlar bir anda Twittter'ın en çok konuşulan konusu oldu.

İşte o paylaşımlardan bazıları;

* Nüfusu 350.000 olan Rize’den Ankara’ya günde 1 uçak Nüfusu 1.200.000 olan Van’dan Ankara’ya günde 1 uçak Bu zulüm değilde nedir?

*Türkiye'nin en pahalı yakıtı Van'da, En pahalı otobüs ve uçak bileti da yine Van'da... Günlük 20 uçuş 12'ye düştü. Gitti geri gelmedi. Talep çok uçak yok. Mesele büyük ama yine Van'a bakan yok!

*Van tüm güzelliği ve konumuyla turizmin en önemli merkezi kapasitesine sahip bir sınır kenti ve 1.2 milyon nüfusuyla Büyükşehir olmasına rağmen ulaşımda en büyük mağduriyet yaşatılan yerdir.Uçuşlar sınırlı, bilet fiyatları yüksek

*Lafla her gün Van uçuyor! Ama gerçekte #VanUçamıyor Biletler çok pahalı, insanların cebinden para uçuyor! Ama #VanUçamıyor Trabzon’un nüfusu 820 bin. Trabzon’a günde 22 uçak iniyor. Van’ın nüfusu 1 milyon 150 bin. Ama Van’a günde 9 uçak iniyor. Herkes uçuyor:)

* 1 milyon 200 bin nüfusu olan ve bir o kadar da çevre illere hitap eden güzel memleketim de uçak sefer sayısı çok çok az... Havalimanı ise büyükşehire hiç mi hiç yakışmıyor. Kısacası Van bunu hak etmiyor..!

* yolcu sayısı artar sefer sayısı sarkar sefer sayısı sarkar bilet fiyatı artar.. #vanuçamıyor

*Uçaklar güzel ama Vana daha güzel #vanucamıyor

*Van uçamıyor çünkü sürünüyor.!! Van uçamıyor çünkü Vip uçanın tuzu kuru umrunda değil.!! Van uçamıyor çünkü “neden uçsun ki” Van uçamıyor çünkü ne zaman uçtu ki şimdi uçsun.!

*Van çok xoştur hema uçaklar Benannaaa #Vanuçamıyor

*Tag 8 bin fite doğru yükseliyor ama #VanUçamıyor

*Van’a gelmeyin!Van’daki Tüm Yetkililer Böyle İstiyor!Turizm Olmasın , Bölgemizin Gelişmesini İstemiyorlar!Yoksa 1,5 Milyon Nüfusa Yapılan Bu Muamelenin Başka İzahı Olamaz.#VanUcamıyor

*Van’daki uçak seferlerinin arttırılması bir lütuf değil zorunluluktur. Resmen insanların seyahat etme özgürlüğü engelleniyor. Malesef 2022 yılında konuştuğumuz mevzu budur…

*Van uçamıyor. Çünkü bilet fiyatları el yakıyor. Sefer sayıları az. Bekleme salonları yetersiz. Çözüm tavan fiyat uygulamasına geçilmesi ve tavan fiyatın ne olursa olsun 400 TL'yi geçmemesi. Sefer sayılarının artırılması. Bekleme salonlarının genişletilmesi.

*Van’ı görmek için binlerce sebebiniz var, görememek için tek geçerli sebebiniz var. Bazen tek yanlış tüm doğruları götürür! #VanUcamıyor

*Ankara van biletleri ankara trabzon bilet fiyatlarının iki katı neden

*Uçan balıkları görmek için şehir dışından gelmek isteyenlerin uçamadığı şehirdir Van…

Editör: Nihat Işık