Van'daki Muhtemel Belediye Başkan Adayları

Yeni Doğu Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Orhan Olgun, Van'daki muhtemel Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediye Başkan Adaylarını yazdı. '31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için AK Parti’de Doğu Anadolu Bölgesi adayları bu ayın sonuna doğru açıklanacak. Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için birçok isim söylenildi. Hemen evelemeden gevelemeden söyleyeyim, AK Parti’nin Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan neredeyse kesin gibi. AK Parti’nin bölgede yaptığı alan çalışması, SMS ve Kamuoyu yoklamasının ardından Sinan Hakan ve Fatih Çifçi’nin yanı sıra İşadamı Zahir Kandaşoğlu ismi öne çıktı.

Sinan Hakan Ön Planda

MKYK üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ve diğer iki vekilinde sıcak baktığı Hakan ismine İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’nun da onay verdiği söyleniliyor. Büyük bir aksilik olmasa Sinan Hakan bu ayın sonuna doğru AK Parti Van Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak açıklanacak. Bu isme kamuoyunun da sıcak bakacağından eminim ve doğru tercih olacaktır.

Tuşba Fevzi Özgökçe ile Devam

AK Parti’nin Van’da Gevaş ile birlikte iki belediyesinden biri olan Tuşba ilçesi için aday adayları yavaş yavaş belirlenirken genel merkezin mevcut başkan Fevzi Özgökçe ile devam kararı aldığı kesin ve net bilgi. Onun için aday adayı olmayı düşünenler bu sevdadan vazgeçsin, boşuna kürek sallamasın benden demesi. Göreve geldikten sonra aradan geçen ilk 2 yılın ardından Tuşba Belediye Başkanı Sayın Fevzi Özgökçe’yi en çok sert eleştirenlerden biriydim. O kadar çok eleştirdim ki sayın Özgökçe sosyal medyada bile beni engelledi.

Fevzi Özgökçe'deki Değişim

''Bize bir Zihni Asiltürk lazım'' başlıklı yazımda Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya ile birlikte ilçe belediyelerini eleştirmiş ,iş üretemediklerini, yönetimde sınıfta kaldıklarını yazmıştım. Yazımda Fevzi beye sert eleştiriler yöneltmiş, akademisyenliğe geri dönmesi çağrısında bulunmuştum. Aradan geçen son iki yılın ardından Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe'de inanılmaz değişimler gördüm. Akademisyen kimliğinden kurtulan Özgökçe, artık hizmet odaklı projeler üretmeye başladı. Birçok mahalle ve köy yolları asfaltlandı, bazı mahallerin alt yapı çalışmaları tamamlandı ve birçok mahallede onlarca park yapıldı. İskele Mahallesinde daha önce çöplük alanını andıran alanı parka çeviren (15 Temmuz  Demokrasi Parkı) örnek teşkil edecek bir proje. Mavi bayraklı plaj projesi 7 den 70'e herkesten övgü alırken bu yıl adete tatilcilerin akınına uğradı. Hoş geldin bebek projesi belki de Türkiye' de bir ilkti. Son olarak ekmeği 60 kuruşa satarak adete ilçe halkının yanındayım mesajı veren Özgökçe, hasta ve taziye ziyaretleri ile gönüllere girmeyi başardı. Ben önümüzde ki yıl yapılacak olan yerel seçimlerde Fevzi beye bir şans verilmesi gerekliliğine inanlardanım.

Edremit Atıf Çiçekli'ye Emanet

Yaptığı çalışmalarla sadece Edremitlilerden değil 7 den 70’e her kesimin takdirinin kazanan Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli Edremit’te aday gösterilecek. Belediye başkanı olmaya sıcak bakmayan Çiçekli’nin aday olması için İçişleri Süleyman Soylu’nun devreye girdiğini biliyorum. Vali olmayı hedefleyen Çiçekli’nin bakan Soylu’nun direktifleri doğrultusunda aday olacağına eminim. Aday olursa kazanır mı kazanır.' Kaynak Yeni Doğu Gazetesi Van ile ilgili diğer güncel haberler için Tıklayınız
Editör: Nihat Işık