Van’ın 3 hastanesinde yeni uygulama! Poliklinikler mesai dışında da hizmet verecek! İşte poliklinik hizmeti verecek bölümler

Van'ın 3 hastanesinde poliklinik hizmetlerinde yeni uygulamaya geçildi.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Van Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Erciş Şehit Rıdvan Çevik Devlet Hastanesi’nde Vatandaşların sağlık hizmetlerinden etkin bir şekilde faydalanabilmesi ve mevcut poliklinik hizmetlerinde yaşanan yoğunluğun azaltılması için belirli poliklinikler mesai sonrası da hizmet verecek.

"Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde saat 17.00 ve 20.00 saatleri arasında"

Van İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Doğum, Çocuk Hastalıkları, Perinatoloji, Gastroenteroloji, Dahiliye, Romatoloji, Radyoloji, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Üroloji, Çocuk Cerrahi, Cildiye, Göz Hastalıkları ve Ortopedi poliklinikleri Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde saat 17.00 ve 20.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Salı ve Perşembe günleri 17.00 ile 19.00 saatleri arasında Van Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde de Genel Diş Poliklinikleri Salı ve Perşembe günleri 17.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek.

Aynı şekilde Erciş Şehit Rıdvan Çelik Hastanesi’nde de Ortopedi, Kulak Burun Boğaz ve Göz hastalıkları poliklinikleri 17.00-20.00 saatleri arasında Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde mesai dışı hasta kabulüne başlayacak.

Vatandaşlar, ilgili polikliniklerden randevularını normal randevularını aldıkları gibi MHRS üzerinden alabilir ve yine MHRS üzerinden hangi polikliniğin hangi gün mesai dışı hasta kabulü yapacağı bilgilerine ulaşabilir.

Bu hizmetin yürütülmesinde desteklerini esirgemeyen hekim ve personel arkadaşlarımıza da teşekkür eder vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz. " denildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN GAZETESİ

Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık