Van'daki 6 Günlük Su Kesintisi İle İlgili Günlerdir Beklenen Resmi Açıklama Bakın Kimden Geldi!

Van’da sular kesilecek mi? Bir haftalık su kesintisine ilişkin günlerdir VASKİ’den beklenen açıklama bakın kimden geldi. 

Van’da aylardır süren su sorunu çözülemezken bir haftalık su kesintisi haberi işi çığırından çıkardı. VASKİ, Gürpınar’dan şehre gelen 1500’lük ana içme suyu isale hattındaki 5 arıza nedeniyle bir haftalık zorunlu su kesintisine gidileceğini duyurmuştu.

60’ın üzerinde mahalleyi kapsayan kesinti kararı vatandaşların tepkisi üzerine ertelendi.

RESMİ AÇIKLAMA BAKIN KİMDEN GELDİ!

VASKİ yetkililerinden alınan bilgiler üzerine yapılan erteleme haberlerine ilişkin Van Büyükşehir Belediyesi ile VASKİ’den herhangi bir resmi açıklamanın yapılmaması ise sosyal medyadan tepki çekti.
VASKİ’den resmi açıklama gelmeyince vatandaşlar Alo 185 hattını aramaya başladı. Vatandaşlar, bilgi almak için dakikalarca hatta bekledi.

Bir haftalık su kesintisi ertelendi haberlerine ilişkin açıklamayı VASKİ müşteri temsilcisi verdi.

Alo 185 müşteri temsilcisi Van Olay Gazetesi Muhabirene cevap vererek kesintinin iptal edildiğini herhangi bir kesintinin olmayacağını söyledi.

Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi ve en önemlisi VASKİ’den kesintiye dair resmi bir açıklama yapılmaması vatandaşların kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Sosyal medyadan duruma tepki gösteren kullanıcılar, “İletişim çağında bu kadar iletişimsizlik neden? Halkı bu kadar ilgilendiren bir konuda neden sessiz kalınıyor. Bir açıklama yapmak bu kadar mı zor?” diyerek serzenişte bulundu.

Müşteri temsilcisinin verdiği cevabın ardından VASKİ resmi sosyal medya hesabının duvarında sabitlediği bir haftalık su kesintisi duyurusu paylaşımını kaldırdı.

Kaynak: Van Olay / Suat Tink

Editör: Nihat Işık