Van'daki 335 Milyonluk Vurgunun Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı!

Van Havadis Gazetesi'nin haberi ile,  Van’da yaşanan 335 Milyon TL civarındaki vurgunun arkasında, çok şaşırtıcı isimlerinde işin içerisinde olduğu iddia edildi.

Van’da yaşanan yaklaşık 335 milyonluk liralık vurgun olayının bir numaralı mağduru ve baş aktörü “G” inşaatın sahibi O.G.'nin Van Havadis'e anlattıkları tüyler ürpertici.

O.G.'nin anlattıklarına göre olay tam bir şebeke işi. “G”  inşaatın sahibi O.G. özel olarak Van Havadis’e yaptığı açıklamada; “2020-2021 yıllarında Tuşba konutlarını yapan ve Tuşba konutlarını yapan ortaklardan biri olan S.D. ile tanışıklığımız oldu. Tuşba konutlarını yapan müteahhitlere inşaat malzemesi veriyordum. Oradan Tuşba konutları yapan ortaklardan biri olan A.D.'nin oğlu S.D. ile malzeme alışverişinde samimiyetimiz oldu.

"S.D. VE YANLARINA ALDIĞI DEVLETİN İÇERİSİNE ÇÖREKLENMİŞ BAZI KİŞİLER"

S.D. bana ortak olarak inşaat demiri ve çimento satışını yapabilme teklifini yaptı kendisi ile anlaştık. Tüm işler benim firmam üzerinde yapılıyordu. Demir için önce  İran daha sonra Hatay Palas’da bağlantı kuruldu. İlk başlarda ikimizde kazanıyorduk. Sırdaş olduk çünkü ortak olmuştuk.

Birbirimize güvenimiz had safhaya çıktı. Belirli bir süre sonra yani yanılmıyorsam 2023 yılına  kadar iyiydik. Zamanla benim hiç düşünmediğim bir şekilde kurdukları ağ ile beni iyice ağlarına almayı başardılar. S.D. ve yanlarına aldığı devletin içerisine çöreklenmiş bazı kişilerinde işin içerisinde olduğu ve isimlerini zamanı geldiğinde açıklayacağım.

"VAN’A HERHANGİ BİR ÇIKIŞIN OLMADIĞINI TESPİT ETTİK"

Başıma envayi türden oyunlar yaptılar. Kazandığım tüm paraları S.D.'nin hesaplarına aktarıyordum. Hatay Palas’ta demir alımı yapmadığı sadece fatura üzerinde demir aldığı halde, benim Van’da bağlantı yaptığım kişilere; "O.G.’ye demir gönderdim, size neden demir vermiyor" diyerek herkesi bu yalanlarına inandırmaya çalışıyordu.

Sonradan tüm kameraları incelediğimizde söylenen tarihlerde fabrikadan Van’a gelen herhangi bir demir çıkışının olmadığını tespit ettik. Otomobil araçlarının plakalarını tır aracın plakası olarak bize söylüyordu. Tır yola çıktı diyordu ama gerçeği yok. Yaptığımız araştırmalarda verilen plakaların tır araçlarının değil otomobil plakası olduğu ortaya çıktı. Yani düşünebiliyor musunuz, sözde hayali demirleri hayalli tırlarla bize göndermiş gibi bir algı oluşturmaya başlamıştı.

"HEM TEHDİT HEM DE ŞANTAJ"

Devlet içerisinde yanına almış olduğu bazı isimlerle bizlere hem tehdit hem de şantaj uygulamaya başlamışlardı. Benim ortağım olan S.D. haklıysa neden hesaba oturmuyor neden benimle yada bizimle hesap yapmaya gelmiyor. Şimdi tüm borcu benim üzerime bırakmış. Ben esnaflarla yüzgöz oluyorum. Alacaklılar da haklı olarak benim bütün mal varlığıma el koydular.

"ALLAH RIZASI İÇİN OLAYA EL ATIN"

Savcıları, emniyetti, jandarmayı, valiliği bütün yetkili organlara sesleniyorum. Allah rızası için olaya el atın. Beni de ortağım olan S.D.'yi  sorgulayın, devlette hesap verelim. Kanun önünde hesaplaşalım. Kim haklı kim haksız ortaya çıksın. Artık dayanacak gücüm kalmadı” diyen O.G. olayın aydınlatılması için devlet yetkililerinden destek istediğini belirtti.

HABER KAYNAĞI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Van Havadis