Van'da Vanlılar dışında herkese iş var

Vanlı vatandaşlar Van’ın belediyelerinde liyakatsizlik olduğunu söyleyerek, “ Samsunlusu, Muşlusu, Hakkarilisi o kadar mahir de, neden kendi memleketinde değil de Van'da ballı börek yiyor? Benim gencim neden gurbette İnşaatlarda ölüyor?” dedi. 

Sosyal medya kullanıcısı Ümit Gültepe, Van'daki belediyeler ve bazı kurumlar hakkında sert eleştirilerde bulundu. "Van'ın belediyeleri neden böyle?" diye soran Gültepe, Van'da yaşanan liyakatsizliklerin başka illerde gerçekleşse büyük tepkilere neden olacağını belirtti ve buna izin verilmeyeceğini vurguladı. Gültepe paylaşımında,

“Beni istediğiniz kadar linçleyebilirsiniz ama bu konuda fikrim net! Benim eşim Elazığlı, isterseniz liyakatte deha olayım, Sınavsız felan Elazığ Belediyesinde yahut başka bir kurumda işe girersem varya o Belediyeyi yıkarlar (Bildiğiniz Hafriyatlı, molozlu yıkarlar) Peki bizimkisi niye böyle! Biz niye başkasına Ez Xûlam, Ez Heyran!

Bizim kurumlarımızın neden tüm imkanları 81 ile açık? Samsunlusu, Muşlusu, Hakkarilisi o kadar mahir de, neden kendi memleketinde değil de Van'da ballı börek yiyor? Benim gencim neden gurbette İnşaatlarda ölüyor?” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: Yeni Doğu Gazetesi