Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi Zabıtalarının, Van Merkezde bulunan Sanat Sokağındaki Seyyar Satıcıların eşyalarının toplanması sırasında olay çıktı.

Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi Zabıta ekipleri yoğun şikâyet üzerine seyyar satıcılara müdahale etti. Cumhuriyet Caddesi Sanat Parkı’nda Ramazan ayından bu yana semaverde çay satan seyyar satıcılara müdahale edilerek, malzemelerine el konuldu.

Konu ile ilgili İpekyolu Belediyesi şu açıklamayı yapmıştı;

“Eşbaşkalarımız göreve başladığı günden bu yana seyyar satıcı sorunun çözülmesi için her türlü iletişim yolu denendi. Bu anlamda birçok kez seyyar satıcılarla toplantılar düzenledi. Aynı zamanda bire bir görüşmelerde yapıldı. Bu çabamıza rağmen yine de seyyar satıcılar parkları ve kaldırımları işgal etmeye devam etti. Bu süreçte halkın ve esnafın yoğun şikâyeti devam etti.

Yer yer müdahalelerde bulunduk ve çoğu zaman zabıta ekiplerimiz bıçaklı, sopalı saldırılara maruz kaldı. Şuana kadar 10’a yakın personelimiz hastanelik oldu. Son olarak kentimizin en işlek noktası olan Cumhuriyet Caddesi ve Sanat Park’ında Ramazan ayından bu yana tüm uyarılarımıza rağmen seyyar satıcılığa devam edenlere yönelik sabah saatlerinde müdahale edildi. 

Bizler İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak hiçbir şekilde halkın ortak kullanım alanları olan parkların, kaldırımların işgal edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu yönlü çalışmalarımız sürecektir."

Editör: Nihat Işık