Van'ın Sağlık Turizmine Kapı Açarak Bölgedeki Önemli Bir İhtiyacını Karşılayan Termal ve Kayak Merkezi Keyfini Birleştirerek Her Mevsim Tatil İmkanı Sağlayan Çaldıran Termal Turistik Otel Hizmete Açıldı..

Termal Hotel ve Kayak Merkezi ile dünyada üçüncü konsept olan, yılda 200 bin misafir ağırlamayı hedefleyen ve Türkiye'nin en soğuk ilçesi Çaldıran’a kurulan Tatilium Termal Hotel ve Kayak Merkezi hizmete açıldı.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Tatilium Termal Hotel ve Kayak Merkezi’ni basına tanıtan Neslihan Taşkın ve Yusuf Taşkın çifti, haklı bir gurur yaşıyor.

Şık tasarım ve muhteşem iç mimarisi ile albenisi olan termal hotelde, personel kalitesi ve hizmet çeşitliliği dikkat çekiyor.

Türkiye’de kaplıca ve kayak turizminde önemli bir rol oynaması beklenen ve 8 ortakla yaz-kış tatil sloganı ile yola çıkan Taşkın çifti, sıcaklığın eksi 40 dereceyi bulduğu Çaldıran’daki hotel ve kayak merkezi ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.     

Termal Hotel ve Kayak Merkezi’nin Bazı Özellikleri

30 dönümlük arazi, 10 bin metrekare kapalı alan.

4 bloktan oluşan apart villalarda ailelere özel kaplıca keyfi. 

110 yatak kapasiteli 14 oda Termal Hotel

Termal hotelde bay-bayan kaplıca havuzu, jakuzi, sauna, aquapark. 

At çiftliği, çok amaçlı spor salonu, tenis kortu, çocuk oyun alanları. eğlence ve dinlenme mekanları.

Dünya mutfağı, Alakart Cafe ve restoranlar, açık alanda vip barbekü kabinleri, 

Alttan ısıtmalı kabinler.

8 bin metrelik farklı pistlerin bulunduğu Kayak merkezi-(Kayak merkezi cafe) 

2 bin 500 metrekare Van gölü krikolu ve -10 derecede bile 35 derece sıcaklığı olan açık hava termal havuz. Kar yağarken bile kayak ve termal havuz keyfi.

“Türkiye’de örneği olmayan bir tesis”

Yatırımcıları olan 8 ortak ile birlikte 14 yıl önce jeotermal sera kurduklarını belirten Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Yusuf Taşkın’ın açıklamaları şöyle: 

 “Uzun süren AR-GE çalışmalarımız sonucu, bölgenin jeotermal yapısı termal özeliği yer altı su rezervuarı araştırdık. 2015 yılımda Türkiye’nin en soğuk ilçesi olan -46 dereceyi gördüğümüz Çaldıran’da termal serayla yatırımlara başladık. 3 yıldır devam eden turizm yatırımı nihayete erdi.  Türkiye’de örmeği olmayan bir tesistir.” 

“Dört Temel Hedefimiz Var”

”Dört temel hedefimiz var birincisi termal, ikincisi kış turizmi üçüncüsü yeme içme alanı ve dördüncü ise sağlık üzerine bir tema oluşturmaya çalıştık. Termal turizmin ilk ayağını bugün açtık. Bundan sonraki adımlarda kayak pistleri, Aqua park, spa merkezi ve sağlık birimlerini ayağını oluşturacağız. Termal hotelimizi ve kayak merkezimizi tanıtarak Türkiye’den ve dünyadan turist çekmeyi hedefliyoruz. Bunu ekolojik turizm olgusu ile yapmak istiyoruz.”

“10 milyon dolarlık yatırım ile 60 istihdam sağladık”

“Tesisimizde 60 kişi istihdam ediliyor. 10 milyon dolarlık yatırım yaptık. İlk hedefimiz yılda 200 bin kişiyi misafir etmek. Literatüre baktığımızda yakınlarda tam donanımlı bir tesis yok. Burada çok sayıda termal kaynaklar ve doğal kaynaklar var. Van özelinde ise 7 ilçemizde jeotermal kaynaklarımız var. Amacımız ilimizde bütün paydaşları bu yatırımın içine almak. Bu konuda ilimizin ve ilçemizin ekonomik kalkınmasına büyük bir destek olmak. Biz bu yatırımlara sadece ekonomik açından yaklaşmıyoruz her platformdan el uzatıyoruz. Fizibil olan kaynaklarla kalkınma sağlayabiliriz. Bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sunabiliriz.”

“Kadınların elinin değdiği yerde gül bitiyor”

Tatilium Termal Hotel ve Kayak Merkezi projesinin hayata geçirilebilmesi için büyük emek sarf eden Neslihan Taşkın, şunları söyledi:

“Böyle bir projede yer almak ve sahada olmak beni mutlu etti. Kadınlar durmasınlar, kadınların elinin değdiği yerde gül bitiyor, orası güzelleşiyor ve parlıyor. Kıymetli yatırımımız için büyük emekler verdik. Tüm paydaşlarımız ile birlikte güzel bir iş ortaya çıkardığımıza inanıyoruz. Tatilium Termal Hotel ve Kayak merkezimizi halkımızın hizmetine sunduk, ilçedeki insanımıza istihdam sağlamak bizleri çok mutlu etti. Özellikle kadın istihdamına önem verdik ve bu da bizim için gurur vericiydi. 

“Herkesi termal hotelimize ve kayak merkezimize davet ediyoruz” 

Tatilium Termal Hotel ve Kayak Merkezi Genel Müdürü Hasan Özcan, şunları söyledi:

“Termal hotel sektörü anlamında Türkiye genelindeki birçok hotelde görev yaptım. Tatilium Termal Hotel ve Kayak Merkezi gibi bir konsept yok. Hem termal hotel hem de kayak keyfinin bulunduğu Çaldıran’da olmak benim için büyük bir mutluluktur. Prohenin hayata geçmesi anlamında yatırımcılarımız büyük bir sabır göstermiştir. Böyle bir devasa projenin Van’da olması büyük bir ayrıcalıktır. Milletimize hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz. Herkesi termal hotelimize ve kayak merkezimize davet ediyoruz.”    

İletişim : 0 432 422 2222

Kaynak: MemleketimVan (Berfin Baçeci Özel Haberi)

Editör: Nihat Işık