Van'da Okul Servis Ücretlerin Zam! Yapıldı!

Geçtiğimiz günlerde Van Büyükşehir UKOME toplantısında alınan kararla birlikte Van'da toplu taşıma ücretlerine yüzde 20’lik bir zam yapılmıştı. 

 Van'da şehir içi toplu ulaşım ücretlerinden sonra bir zam da 's' plakalı okul servis ücretlerine geldi.

Akaryakıt piyasasındaki dalgalanma, vergi artışları ve iç piyasadaki ekonomik tablo okul servisi ücretlerini de vurdu. Okullarda ikinci dönemin başlamasıyla okul servisi ücretlerine yeni zam haberi geldi.

Yeni tarife ile birlikte en kısa mesafe aylık 950 TL oldu.

Zamlı tarife onaylandıktan sonra şubat ayında sonra  geçerli olacak. 

İşte 2023-2024 eğitim dönemide Van'da uygulanacak Okul Servisi (s) plaka yeni tarifesi

Van Okul Servis Ücretleri Yeni Zam Fiyatı Ne Kadar

OKUL SERVİS ARACI (S) PLAKA ÜCRET TARİFESİ UYGULAMA ESASLARI

1. Tablodaki ücretlere KDV dahildir.
2. Ücret hesaplanması Gidiş-Dönüş olarak hesaplanmış, dönüş için ayrıca Km hesabı yapılmaz. Belirlenen ücretler gidiş-dönüş için olup, devlet okulları ile özel okulların tümünü kapsar.
3. Ödemeler peşin, sezonluk veya aylık olarak yapılabilir.
4. Aynı serviste bulunan kardeşlerden ilki tam ücret olmak üzere, diğer her bir kardeş için ayrı ayrı %20 indirim uygulanır.
5. Bu tarifede yer alan ücretler azami hadleri gösterir. Ücret hadlerinin üzerinde ve uyulması gereken kurallar üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunulamaz.
6. Ücret Tarifesi 2023-2024 öğretim yılı sezonu için (M.E.B Okul Döneminde bulunan Sömestr tatillerinde ücret talep edilmez) geçerlidir.
7. Taşımacı, öğrencinin ikametgah değişikliği, okul değişikliği, okuma hakkını kaybetmesi, tedavisi uzun süreli hastalık vs. hallerinde, peşin ödenen servis ücretinin hizmet alınmayan dönemlerine ait kısmını iade etmek zorundadır.
8. Ücret belirlenirken mesafe olarak ev ve okul arasında ulaşılabilir en yakın toplu taşıma güzergahı uzunluğu dikkate alınacaktır. Ancak hat üzerinde toplu taşıma güzergahı yok ise ev ile okul arasındaki ulaşılabilir en yakın mesafe dikkate alınacaktır.

Editör: Haber Merkezi