Van'da Husumetli Aileler Barıştırıldı!

Van’da bir süredir devam eden iki aile arasındaki husumet, kanaat önderlerinin girişimleriyle barışla sonuçlandı.

Van’ın Muradiye ilçesindeki kanaat önderleri öncülüğündeki ileri gelenler, Kemerköprü (Mucé) mahallesinde daha önce aralarında husumet olan iki aile ile yapılan görüşmelerin ardından Muradiye ilçesine bağlı Kemerköprü mahallesinde barış gerçekleştirildi.

Yapılan barış programına Muradiye DEM Parti İlçe eş başkanı Arif Yükseler, DEM Parti Muradiye Belediye Eş başkanları Hediye Sayıner, Barış Yılmaz ve bölgenin kanaat önderleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Muradiye Belediye Eş Başkanı Barış Yılmaz toplumsal barışa dikkat çekerek şunları söyledi: “ Çok güzel bir gün bugün burada olmak inanın çok güzel bir duygu, bizim için bu kutsal günde emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Barış için uğraşan barış için çalışan barışın olması için emek veren bütün eller bizim için değerlidir öpüp başımızın üzerine koyuyoruz. İnşallah cenabı Allah’ın izni ve kuvvetti ile tek temennimiz burada yapılan barışın toplumsal barışa vesile olmasını diliyoruz.

Sizden isteğimiz sizden ricamız hepimiz akrabayız burada yabancı kimse yok hepimiz bu toprakların bu toplumun insanlarıyız. Sizin sorunuz Muradiye halkının da sorunudur, bizler bu barışa vesile olan tüm büyüklerimize ve siz değerli halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.  

Van Muradiye Husumetli Aileler Barıştırıldı

Kaynak: Haber Çaldıran