Van'da DEM Parti Kutlamalara Başladı!

Van’da ilk açılan sandıklara göre DEM Parti Büyük Şehir ve ilçelerin tamamında önde görünürken, AKP ise ciddi oy kaybı yaşıyor. Kentin renkli siması İdris Ahi ise oylarını artırdı.

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

AÇILAN SANDIK: %36.27

Abdullah Zeydan: %54.31

Abdulahat Arvas: %27.97

Abdullah Sadıksoy: %5.22

İdris Ahi: %2.6

Şükrü Şahar: %2.38

Mehmet Mehdi Oğuz: %1.83

VAN İLÇE SEÇİM SONUÇLARI

Van Ilçe Seçim Sonuçları

Sandıklarda sayımlar devam ederken DEM Parti Van’da kutlamalara başladı.


DEM Parti Van’da kutlamalara başladı. Partililer Van’ın en işlek noktalarından olan Cumhuriyet Caddesi Sanat sokağında davullu zurnalı kutlama yapıyor. Van genelinde sandıklarda oy sayma işlemleri sürüyor.

DEM Parti Van’da 54.40 oranında yarışı önde götürüyor. Vatandaşlar kent genelinde araçlar ve davul zurnayla kutlamalar gerçekleştiriyor

Van Yerel Seçim Kutlamaları Başladı

Van’ın da aralarında bulunduğu 32 ilde saat 07.00’de başlayan oy verme işlemleri saat 16.00’da tamamlandı. Seçim yasaklarının kalkmasıyla birlikte oy sonuçları da gelmeye başladı.

İlk gelen sonuçlara göre DEM Parti başta Büyük Şehir olmak üzere bütün ilçelerde önde gidiyor. AKP’nın 2019 seçimlerde 4 belediye kazandığı kentte, bu seçimde ise ciddi oy kaybı yaşıyor.

Kentte son 14 yıldır bağımsız aday olan ve bu seçimde büyük şehir bağımsız belediye başkanı olan İdris Ahi ise merkez ve ilçelerde oyunu artırdı.

Van Yerel Seçim Kutlamaları Başladı 1

DEM kutlamalara başladı

Sonuçların gelmesi üzerine Van merkez ve ilçelerinde DEM Parti seçmenleri ise kutlamalara başladı. Binlerce yurttaş Van sokaklarında kutlama yapıyor.

Van Yerel Seçim Kutlamaları Başladı 1

Editör: Nihat Işık