Van'da koronavirüs salgınından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi. Van’da şuana kadar koronavirüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 10 iken, sabah saatlerinde bir kişi daha hayatını kaybetti ve bu sayının 11’e yükseldi Cenaze Sağlık Bakanlığınca belirlenen kurallara uygun olarak Van Bölge Arastırma hastanesi ek binasından çıkartılarak defin işlemleri gerçekleştirildi. Van'da koronavirüs salgınından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi.

Van’da şuana kadar koronavirüsten dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 10 iken, sabah saatlerinde bir kişi daha hayatını kaybetti ve bu sayının 11’e yükseldi.

Cenaze Sağlık Bakanlığınca belirlenen kurallara uygun olarak Van Bölge Arastırma hastanesi ek binasından çıkartılarak defin işlemleri gerçekleştirildi.

"Van'da korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükselirken, pozitif çıkan vaka sayısı ise 510 olarak kaydedildi.   Tedavi görüp iyileşen hasta sayısı 455, tedbir amaçlı evinde karantina altında tutulan vatandaşlarımızın sayısı ise 20 bin oldu" denildi.

KORONAVİRÜSTE VAN’DAKİ SON DURUM:

Toplam Covid-19 vaka sayısı 510

Taburcu olan toplam hasta sayısı 450

Vefat eden hasta sayısı: 11

Tedbir amaçlı karantinada olan toplam 70 bin kişi.

Tedbir amaçlı karantinası hala devam eden 19 bin kişi.

VanEkspres

Editör: Nihat Işık