Van'da bu mahalleye siyasi partilerin girmesi yasak!

İşte sebebi...

Van'da bulunan bir mahalle, yıllardır süregelen taleplerine dikkat çekmek amacıyla önemli bir adım attı.

Mahalle sakinleri, uzun zamandır bekledikleri ancak bir türlü gerçekleşmeyen kavşak taleplerini vurgulamak için "Bu sokağa hiçbir siyasi parti giremez" şeklinde bir pankart açtı.

Mahalle sakinleri, yıllardır güvenliği ve trafiği düzenlemek adına talep ettikleri kavşak için çeşitli girişimlerde bulunmalarına rağmen sonuç alamadıklarını belirtiyor.

Özellikle artan trafik yoğunluğu ve güvenlik endişeleri nedeniyle kavşak ihtiyacının acil bir şekilde karşılanması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar  "Bizler yıllardır bu sorunla karşı karşıyayız ve çocuklarımızın güvenliği için endişe duyuyoruz.

Ancak siyasi partilerin seçim dönemlerinde verdiği vaatler sonrasında bir gelişme yaşanmıyor. Artık sabrımızın sonuna geldik ve talebimizi net bir şekilde dile getirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bu adımın, sadece bu mahalle için değil, tüm Van için trafik güvenliği ve düzenlemesi konusundaki önemli bir farkındalık yaratması bekleniyor.

Mahalle sakinleri, siyasi partilere çağrıda bulunarak, kavşak taleplerinin acil bir şekilde değerlendirilmesini ve gereken adımların atılmasını isterken taleplerin göz ardı edilmesi halinde oy kullanmayacaklarını ifade ettiler. 

Van Yerel Seçim Haberleri 1

Kaynak: Van 65 Haber