Van YYÜ'de Mezuniyet Coşkusu

Van YYÜ'de Mezuniyet Coşkusu Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyetini Büyük Bir Coşkuyla Kutladı

Üniversitemizin 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni öğrencilerimizin, velilerin, hocaların ve il protokolünün katılımında büyük bir coşkuyla kutlandı.

Öğrencilerin kortej hâlinde alana yerleşmeleri sonrasında bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan tören halk oyunları gösterisiyle başladı. Mezuniyet törenine iştirak eden Van Valisi Sayın Dr. Ozan Balcı yaptığı konuşmada; öncelikle öğrencilerin ve ailelerinin bu özel gününü tebrik etti.

Sayın Balcı sözlerine “Gayretleriniz ve emekleriniz sonucunda elde ettiğiniz mezuniyetinizde heyecan ve mutluluk duyduğunuz kadar kendinizle de övünebilirsiniz. Sizleri büyüten ailelerinizi, hayallerinizin gerçekleşmesine katkı sağlayan ve hayata ilişkin bilgilerini sizlerle paylaşan hocalarımı da yürekten kutluyorum. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin 40. kuruluş yıl dönümünü de bu vesileyle tebrik etmek isterim. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ni; öğrencisiyle, hocasıyla ve şehirle birlikte oluşturulmuş kıymetli bir değer olarak nitelendiriyorum.

Üniversitemize nice 40’lı yıllar diliyorum ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.” cümlelerle devam etti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdulah Şevli mezuniyet töreni kapsamında; “Bugün, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin 2021-2022 Mezuniyet töreni için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Burada; 16 Fakültemiz 8 Meslek Yüksekokulumuz, Beden Eğitimi ve Meslek Yüksekokulu ile Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan yaklaşık 5500 öğrencimizin heyecanını, mutluluğunu paylaşmak üzere toplandık.” sözleriyle konuşmasına başladı. Mezuniyet töreninin açılışında Halk Oyunları Gösterisi yapan Üniversitemizin Devlet Konservatuvarı bölümü öğrencilerine de teşekkür eden Rektör Şevli; Devlet Konservatuarı’nın ülke çapında iddialı olduğunu ifade ederek, Türk Müziği Devlet Konservatuvarında Yüksek Lisans programının açıldığını, önümüzdeki yıllarda Türk Sanat Müziği’ne lisans öğrencisi alabilmek için akademik kadromuzu güçlendirmek için çalışmalar yaptıkları müjdesini verdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Şevli; “Bu büyük ailenin gözbebeği olan kıymetli öğrencilerimiz eğitim hayatınızın belki de en önemli dönüm noktası olan üniversiteyi başarılı bir şekilde tamamladınız. Sizleri bekleyen yeni başlangıçlar, yeni hedefler ve büyük sorumluluklar var. Bugün kep atacak tüm öğrencilerimizin bundan sonra meslek hayatlarında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden almış oldukları nitelikli eğitim ile bilgi, beceri, kültürü ve etik ve ahlaki değerleri en iyi şekilde ülkemizin milli ve manevi değerlerine bağlı kalarak yürüteceklerine inanıyoruz.” sözlerini kaydetti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri adına konuşma yapan 2021-2022 birincisi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Fatma Evlek ise konuşmasında; “Üniversitemizin bize verdiği eğitimin yanında bizleri bir aile gibi bağrına basması bizi hem mutlu ediyor hem hüzünlendiriyor. Eşsiz kampüsümüzde en güzel ve en verimli zamanlarımızı geçirdik. Üniversiteye geldiğimiz ilk gündeki kaygımızın ve heyecanımızın yerini bugün üniversiteyi bitirmenin mutluluğu ve gururu aldı. Bizi bugünlere getiren ailelerimize, bizi eğiten hocalarımıza ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor; saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.” dedi.

Tören, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında dereceye giren öğrencilere plaket ve başarı belgesi takdimiyle devam etti.

Üniversite birincisi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Fatma Evlek plaket ve başarı belgesini Van Valisi Sayın Dr. Ozan Balcı ve Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin elinden aldı.

Üniversite ikincisi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğrencisi Ceren Atay ise plaketini ve başarı belgesini Van Milletvekili Sayın Abdulahat Arvas ve Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin elinden alırken,

Üniversite üçüncüsü Van Meslek Yüksekokulu Mimari Restarasyan Bölümü öğrencisi Berrin Fulya Cibali de plaket ve başarı belgesini Van Milletvekili Sayın Osman Nuri Gülaçar ve Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin elinden aldı.

Mezuniyet töreni kapsamında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi fakülte ve yüksekokullarında ilk üç dereceye giren tüm öğrencilere plaket ve başarı belgeleri de Dekanlar ve Yüksekokul Müdürleri tarafından verildi.

Plaket ve belge takdimi sonrasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Birincisi Fatma Evlek’in Üniversite Yaş Kütüğüne plaka çakma merasimi gerçekleşti.

Tören, tüm öğrencilerimizin ve protokolün kep atma töreni ile devam etti. Mezuniyet töreni mezuniyet akşamı 20.30’da Kolpa Konseri ile son buldu.

#yyü #vanyyü #mezuniyet

Editör: Nihat Işık