Van Yeni İl Emniyet Müdürü Murat Mutlu kim, nereli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan atamayla  Van dahil dört ilin İl Emniyet Müdür değişti.

İşte O Karar:

'3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince içişleri Bakanlığı;

- Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet ASLAN, görevden alınmış,

- Mersin İl Emniyet Müdürlüğüne, Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil KARABÖRK,

- Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne, Van İl Emniyet Müdürü Atanur AYDIN,

Van İl Emniyet Müdürlüğüne Murat MUTLU, atanmıştır.'

VAN iL EMNİYET MÜDÜRÜ KİM?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan atamayla Van Emniyet Müdürlüğüne 1. Sınıf Emniyet Müdürü Polis Başmüfettiş Murat Mutlu Atandı.

Peki Van Yeni İl Emniyet Müdürü Murat Mutlu Kimdir ve nerelidir?

1. Sınıf Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi Murat Mutlu, Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararıyla Van İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

Uzun yıllar İstanbul'da görev yapan Mutlu, ilçe emniyet müdürlüğü ve il emniyet müdür yardımcılığı gibi görevlerde bulundu.

Mutlu ilk kez bir ilin emniyet müdürü olarak atandı.

VAN İL EMNİYET MÜDÜRÜ NERELİ?

1974 Fatsa doğumlu olan Mutlu, 1996 da Polis Akademisinden mezun oldu. 1996 da İstanbul’da göreve basladı. 2006 yılında Psikolojide yüksek lisansı bitiren Mutlu, başarılı çalışmalarından dolayı 70 ayrı maaş taltifi ve 40 civarı da takdirname aldı.

1996-99 Kartal Ekipler Amiri, 1999-2001 Organize Suçlar Şb. 2001-2004 Pendik Asayiş Büro  Amiri, 2004-07 Kartal asayiş Büro Amiri, 2007-11 TBMM Milli Saraylar Kr. Şb Md Yrd. olarak görev yaptı.

Niksar İlçe Emniyet Müdürü ve Gaziantep Emniyet Müdür Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Mutlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yeni Van Il Emniyet Müdürü Murat Mutlu Kim Nereli

Editör: Nihat Işık